Pri nákupoch v Amazon Go sa budeš cítiť ako zlodej

  • Pri nakupovaní v nových prevádzkach Amazon Go si môžeš nechať peňaženku doma.
forbes
  • Pri nakupovaní v nových prevádzkach Amazon Go si môžeš nechať peňaženku doma.

Amazon sa už zďaleka neradí len medzi spoločnosti, ktoré sa orientujú výlučne na internetový predaj. Tento najväčší virtuálny obchod sa začína presadzovať v mnohých oblastiach aj v reálnom svete. Jeho najnovším unikátnym projektom je Amazon Go, vďaka ktorému má fyzické nakupovanie v menších obchodoch nabrať úplne iný rozmer.

forbes1

zdroj fotografie:forbes.com
S Amazon Go prídeš do obchodu a starosť o nákupný košík ti úplne odpadá. Stačí, ak sa pri vstupe overíš pomocou smartfónu, a potom už môžeš bez obmedzení ďalej nakupovať. To znamená, že si tovar jednoducho zoberieš z regálov a môžeš si to namieriť trebárs aj priamo domov. Nečakáš v rade, kým pani predavačka spočíta všetky gastrolístky od pána pred tebou a ani nemusíš strácať čas v zástupe ľudí na samoobslužnú pokladňu. Žiadne rady, pokladne a platenie. Všetko otravné je minulosť. Ale ako to celé Amazon vyriešil?

go

zdroj fotografie:theverge.com
Špeciálne navrhnutá technológia patentovaná Amazonom totiž pracuje na princípe strojového učenia a rozpoznávania tvarí pomocou kamier a senzorov. Tie sú rozmiestnené po celom obchode. Vďaka tomu dokáže systém presne zaznamenať kto, čo a koľko si vzal z regálov. Keď budeš opúšťať brány obchodu, čiastka za tovar sa ti strhne priamo z účtu na Amazone, na ktorý je prepojená kreditná karta.


Všetky obchodné prevádzky spoločnosti Amazon Go budú pomerne malé, číže približne okolo 170m. Čo sa týka sortimentu, pôjde zväčša len o bežné potraviny ako je mlieko, čerstvý chlieb, sendviče, sladkosti, nápoje a podobne. Pôjde tak skôr o malé „večierky“. To zodpovedá aj plánu Amazonu, ktorý si ich trúfa postaviť v Spojených štátoch cca 2000 prevádzok. Prvý obchod takéhoto typu otvorí gigant už začiatkom budúceho roka v Seattle. Bude tak veľmi zaujímavé pozorovať, ako má Amazon vyriešenú ochranu proti zlodejom. Tvár prípadného zlodeja bude totiž dostupná rovno v HD kvalite. Každopádne je už teraz isté, že pokladníci už potrební nebudú a malé nákupy sa stanú pohodlnejšími ako v minulosti.

zdroj:theverge.com zdroj titulnej fotografie:forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech