Pri tomto bratislavskom jazere už psa nevyvenčíš. Mestská časť chce obmedziť ich voľný pohyb

  • Mestská časť Ružinov plánuje viacero zmien vo VZN
  • Okrem návrhu nových otváracích hodín pre niektoré podniky sa budú týkať aj psov
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Mestská časť Ružinov plánuje viacero zmien vo VZN
  • Okrem návrhu nových otváracích hodín pre niektoré podniky sa budú týkať aj psov

Bratislavská mestská časť Ružinov si podľa informácií TASR pre svojich obyvateľov pripravila viacero zmien. Ešte v júli sme ti priniesli článok o návrhu zmien otváracích hodín v niektorých reštauráciách a krčmách.

Tento návrh vznikol ako reakcia mestskej časti na sťažnosti viacerých obyvateľov. Prekážal im najmä hluk do neskorých večerných hodín. Najviac ľudí sa pritom sťažovalo na Kulturák klub na Bazovej ulici, kde často prebiehajú aj rôzne hudobné a kultúrne vystúpenia. Viac sa dozvieš tu: Ružinovské podniky budú zatvárať skôr. Starosta mení prevádzkové časy pre celú štvrť.

zdroj: Štrkovecké jazero (Wikimedia, ANDREJ NEUHERZ)

Vyzerá to tak, že k plánovaniu nových otváracích hodín pre niektoré podniky sa pridá aj návrh o obmedzenom pohybe psov. Ružinovu totiž vadí, že sa psy vyskytujú aj na plochách, kde podľa neho nepatria. Hlavným predmetom tohto obmedzenia je momentálne Štrkovecké jazero nachádzajúce sa v blízkosti električkovej trate.

„Na brehoch jazera nemajú čo robiť. Napádajú vodné vtáctvo, stávajú sa rôzne nehody. Máme však problém aj s tým, že už príliš veľa ľudí kŕmi labute a ďalšie vtáctvo a už im to škodí a ubližuje,“ vyjadril sa ružinovský starosta Martin Chren pre TASR.

Samospráva, ale zároveň prisľúbila, že by voľný pohyb psov na niektorých veľkých zelených plochách naopak povolila, pridala by aj vyššiu starostlivosť o dané plochy, viac vreciek na exkrementy a aj košov. Ako sa vyjadrila hovorkyňa Ružinova pre Startitup, voľný pohyb psov je ešte stále iba predmetom diskusie.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech