Pri vstupe do Grécka je nutné počítať s náhodným testovaním

  • Pri vstupe do Grécka je nutné počítať s náhodným testovaním
  • Najneskôr 24 hodín pred vstupom do Grécka je povinné tiež vyplnenie on-line formulára
grecko
Pexels/Aleksandar Pasaric, Unsplash/Dimitri Houtteman
  • Pri vstupe do Grécka je nutné počítať s náhodným testovaním
  • Najneskôr 24 hodín pred vstupom do Grécka je povinné tiež vyplnenie on-line formulára

Pri vstupe do Grécka je nutné počítať s náhodným testovaním prichádzajúcich osôb. Upozorňuje na to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
Testovanie na ochorenie COVID-19 je podľa rezortu diplomacie realizované hneď pri vstupe do krajiny, napríklad na letisku či hraničnom priechode. Na výsledok testu treba čakať asi 24 hodín v individuálnej izolácii na adrese uvedenej vo vstupnom formulári. „V prípade, že je výsledok testu pozitívny, je testovaná osoba povinná zostať v 14-dňovej karanténe. Porušenie karanténneho nariadenia sa trestá pokutou vo výške 5000 eur,“ približuje MZVEZ.

Vedecká štúdia odkazuje: To, či budú tvoje deti šťastné a úspešné môžeš určiť už v ich rannom veku

Najneskôr 24 hodín pred vstupom do Grécka je povinné tiež vyplnenie on-line formulára. V ňom cestujúci uvedú údaje, napríklad odkiaľ cestujú, dĺžku predchádzajúcich pobytov v iných krajinách či adresu pobytu v Grécku.Po odoslaní formulára dostane každý cestujúci potvrdzujúci e-mail o registrácii v on-line systéme a v deň príchodu do Grécka osobný QR kód, ktorý musí predložiť pri príchode do Grécka v tlačenej alebo elektronickej podobe. Ak sa preprava začína skôr než v deň príchodu do Grécka, cestujúci môžu napríklad nastúpiť na palubu lietadla po predložení potvrdzujúceho e-mailu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech