Príbeh „Diablovho advokáta“ Mareka Paru: Je ako Forest Gump, chrbát kryl aj Kočnerovi. „Vždy meškal,“ bonzli naňho

  • Startitup zisťoval, kto je v skutočnosti elitný advokát Marek Para
  • Ten je v súčasnosti obvinený a väzobne stíhaný
Marek Para
TASR/Jakub Kotian
  • Startitup zisťoval, kto je v skutočnosti elitný advokát Marek Para
  • Ten je v súčasnosti obvinený a väzobne stíhaný

Politológ Jozef Lenč si pri otázke ako vníma elitného advokáta Mareka Paru, vypomôže menom jedného z jeho najkontroverznejších klientov. Zaujme originálnym referenčným kotrmelcom.

„Dlhodobo som sledoval pôsobenie Mariana Kočnera. Tento človek mi prišiel na štýl niekoho, ako bol Forest Gump,“ prekvapí Lenč analógiou.

Vysvetľuje ale ďalej: „Keď sa niečo politicky či spoločensky zaujímavé dialo, tak pri tom Kočner skrátka bol.“ 

Forest Gump slovenskej advokácie

Práve toto prirovnanie sa podľa Lenča hodí aj na adresu samotného Paru. „Keď sa dialo niečo politicky zaujímavé, alebo sa diala nejaká politicky zaujímavá kauza, nota bene spojená so Smerom, tak Marek Para tam bol,“ vraví politológ.

Ako ďalej naznačil, Para ako elitný advokát viackrát prepožičal svoje služby klientom, ktorých ťažili známe medializované kauzy či škandály a v poslednom čase je spájaný najmä so známymi tvárami Smeru.

Marek Para
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na druhej strane „kryl chrbát“ aj človeku, ktorý vyniesol na svetlo sveta bankové účty Roberta Kaliňáka, alebo zastupoval grátis rodinu zbitého dievčaťa z Miloslavova. 

Startitup sa tak pozrel bližšie na Parov príbeh a na jeho známe, ale aj menej vypuklé prípady. Zisťovali sme od ľudí, ktorí ho poznali, aký bol po profesnej, či ľudskej stránke, a nazreli aj do sveta jeho expresnej politickej kariéry.

Keď sa objavuje to isté meno

„V právnom štáte platí, že každý má právo na obhajobu, takže je pochopiteľné, že aj tých najväčších zločincov musí niekto obhajovať. Na Slovensku platí, že pri niektorých zvučnejších menách sa spravidla objavuje to isté meno,“ upozornil politológ, pedagóg a publicista Radoslav Štefančík.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: SITA, tvnoviny.sk, HNonline.sk, Para, ORSR, Aktuality.sk, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá