Príbeh ministra Krajniaka: Posledný križiak je hrdý na objavenie viery v Boha. Bojovník proti korupcii sa kauzám nevyhol

  • Milana Krajniaka prezývajú aj Posledný križiak
  • Je známy ako veľmi konzervatívny politik, ktorého kritizovali aj ženské hnutia
  • Po svojom nečakanom odchode z vlády sa do nej rovnako nečakane vrátil
192811kollarovci665619
Zdroj: TASR/Martin Baumann
  • Milana Krajniaka prezývajú aj Posledný križiak
  • Je známy ako veľmi konzervatívny politik, ktorého kritizovali aj ženské hnutia
  • Po svojom nečakanom odchode z vlády sa do nej rovnako nečakane vrátil

Milan Krajniak je konzervatívny politik. Je stabilnou súčasťou strany Sme rodina Borisa Kollára, v minulosti neúspešne kandidoval na prezidentský post. V súčasnosti sa vracia na post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. V piatok 9. apríla 2021 ho prezidentka znovu oficiálne vymenovala do funkcie ministra. Pred pár týždňami sa pritom tejto funkcie nečakane vzdal.

Krajniaka prezývajú aj „Posledný križiak“. Ešte pred svojím vstupom do aktívnej politiky pod týmto menom aktívne písal blogy, v ktorých analyzoval politickú, ale aj spoločenskú situáciu. Už vtedy bol dobre známy jeho až ultra-konzervatívny pohľad na svet. Ten do svojho politického pôsobenia prenáša dodnes.

Prezývka Posledný križiak mu vraj prischla a on je na ňu hrdý. Symbolizovať má gentlemanstvo a rytiersku česť. S vierou v Boha vraj nemá nič spoločné.

Posted by Milan Krajniak on Sunday, July 5, 2020

Vieru v Boha objavil postupne

Krajniak nepochádza z veriaceho prostredia. Narodil sa v Bojniciach, do svojich osemnástich rokov žil v Prievidzi. Jeho otec pracoval ako technik v elektrárni v Novákoch, mama učila matematiku.

Od začiatku deväťdesiatych rokov žije v Bratislave. Sám hovorí, že vieru objavil až po roku 1989 a pokrstiť sa dal až na vysokej škole. Svoje „stretnutie s Bohom“ opisuje ako veľký zážitok. „Kdesi zhora na mňa začalo svietiť zvláštne biele svetlo. Úplne iné, ako svetlá lámp, ktoré osvetľovali park. A ja som zrazu cítil, že ma má Niekto veľmi, veľmi rád. Nebolo to niečo, nejaká harmónia, nirvána, vesmír alebo niečo podobné. Cítil som lásku Niekoho, akú som nikdy predtým ani potom necítil,“ opisuje pre web mojpribeh.sk.

Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyštudoval odbor politológia a disponuje bakalárskym titulom. Po škole sa dal na podnikanie v oblasti marketingu a PR. „História a politika ma bavili už ako malého chlapca, takže to beriem skôr tak, že som si štúdiom politológie plnil detský sen. Vždy som sa však profesijne zaoberal marketingom, public relations, komunikačnými kampaňami, takže skôr toto je moja domovská profesia,“ povedal pre Plus 7 dní.

Kauza Gorila ho prenasleduje dodnes

Po prvýkrát sa k politike priblížil už v roku 1995. Vtedy sa stal predsedom Občiansko-demokratickej mládeže (ODM). Na tomto poste vystriedal predsedu Daniela Lipšica. Túto funkciu zastával do roku 1997. Okrem iných osobností sa v tomto hnutí angažoval aj bývalý minister financií Ivan Mikloš. Neskôr sa hlásil k hnutiu KDH.

Od roku 1997 do roku 1998 absolvoval základnú vojenskú službu. Aj počas svojej kandidatúry zdôrazňoval, že povinnú vojenčinu strávil u výsadkárov. Počas povinného celoplošného testovania na jeseň tohto roka sa na ostro sledovanej tlačovej besede objavil v maskáčoch. „Moje oblečenie bolo výrazom mojej solidarity a úcty k ozbrojeným silám, ktoré urobili v posledných dvoch týždňoch vynikajúcu prácu a zaslúžia si úctu nás všetkých,“ cituje Denník N. Neznalý divák ho mohol považovať za ministra obrany, vedľa neho stojaci minister Jaroslav Naď bol oblečený len v civilom obleku.

RADOSŤ SPOLUPRACOVAŤ S TÝMITO KOMPETENTNÝMI A SYMPATICKÝMI ĽUDMIz Nadrezortného komunikačného centra. Majora Pažického…

Posted by Milan Krajniak on Saturday, October 24, 2020

Vojenskú službu Krajniak absolvoval s Jánom Čarnogurským mladším, synom bývalého premiéra a zakladateľa KDH. Krajniak mu dodnes vyjadruje svoj rešpekt.

Následne sa oženil a s manželkou Andreou má dcéru Zuzanu. Andrea Krajniaková sa venuje PR, podobne ako v minulosti jej manžel.

Mám rád históriu, slovenskú aj svetovú. Už ako malého chlapca ma zaujímali hrady. Čítal som o nich povesti, hľadal knihy…

Posted by Milan Krajniak on Saturday, August 1, 2020

Bojovník proti korupcii?

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: mojpribeh.sk , Plus 7 dní, blog Posledný Križiak, Topky.sk, blog Posledný križiak, Startitup.sk, Denník N, Aktuality.sk, Denník N, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech