Pribudli tri nové prípady nákazy pri 410 testoch. Máme viac vyliečených

  • Na Slovensku vykonali laboratóriá dokopy 240 205
  • Počet nakazených je celkovo nižší ako pred týždňom
testy (2)
TASR/Radovan Stoklasa
  • Na Slovensku vykonali laboratóriá dokopy 240 205
  • Počet nakazených je celkovo nižší ako pred týždňom

Laboratóriá za včerajší deň vyhodnotili 410 testov, z toho boli 3 pozitívne. Hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu je ostáva na čísle 11. Dva prípady koronavírusu boli v okrese Bratislava, čo je zatiaľ najviac spomedzi krajov. 

Celkovo je na Slovensku 1 979 zachytených prípadov. Počet vyliečených sa oproti včerajšku zvýšil o 7 a je ich 1 530. Nepribudlo žiadne nové úmrtie, je ich 28.

Hospitalizovaných ľudí je celkovo 15 vrátane pacientov s podozrením na koronavírus, ktorí čakajú na výsledky. Z nich majú siedmi koronavírus potvrdený a dvaja pacienti sú na JIS. Na umelej pľúcnej ventilácii nie je ani jeden pacient.

Vo svete už celkovo potvrdili viac ako 14-miliónov prípadov. 

Vyplýva to zo sobotňajších štatistík Johns Hopkins University, podľa ktorých počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 prevýšil 600-tisíc. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila rekordný prírastok nových prípadov nákazy v priebehu jedného dňa, a to viac ako 237-tisíc. Podľa odborníkov sú však ozajstné čísla oveľa vyššie.

Agentúra SITA informuje, že rebríčku krajín s najvyššími počtami nakazených stále dominujú Spojené štáty americké, rizikovou sa stáva Florida.

Po nich nasledujú Brazília a India. Vo štvrtok v Brazílii prekročil počet prípadov koronavírusu dva milióny, z toho 76-tisíc boli úmrtia. V piatok zase počet potvrdených infekcií v Indii presiahol milión.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK