Pribudlo 6 nových prípadov a 1 úmrtie. Testoval sa rekordný počet pacientov

  • Dokopy evidujeme 1 379 pacientov s pozitívnou diagnózou COVID-19
Nové prípady SIU
Startitup
  • Dokopy evidujeme 1 379 pacientov s pozitívnou diagnózou COVID-19

V sobotu sa testovalo na Slovensku zatiaľ najviac. V laboratóriách za prvý víkendový deň vyhodnotili 4 839 vzoriek. Už tretí deň po sebe je v našej krajine viac vyliečených ako nakazených pacientov. 

Celkovo sa na Slovenku vyliečilo 394 pacientov. Čo sa týka úmrtí, ich počet dosiahol 18.

Svet eviduje doposiaľ spolu 2 923 656 pacintov nakazených nových koronavírusom. 

10:27  Na Slovensko by sa dnes zo štokholmského letiska Arlanda malo vrátiť ďalších 132 repatriantov, informuje SITA.  Po prílete budú cestujúci prevezení do karanténnych zariadení rezortu vnútra. Tam ich otestujú na prítomnosť nového vírusu SARS-Cov-2. Ešte predtým však do Štokholmu z Bratislavy odlieta 183 osôb. „Zároveň dnes letisko v Bratislave vybaví ďalšie dva nákladné lety so zdravotníckymi pomôckami z Číny,“ dodala Veronika Ševčíková, hovorkyňa bratislavského letiska.

SR zároveň pri repatriácii pomáha aj iným členským krajinám Európskej únie (EÚ) a rezort diplomacie zdôrazňuje, že táto pomoc je vzájomná. Vďaka nej sa na Slovensko vrátilo 550 repatriantov. Rezort na repatriáciu využíva všetky dostupné prostriedky, ako sú autobusy, komerčné lety a v spolupráci s ministerstvom vnútra zapojili aj národnú letku a svoje prepravné kapacity im ponúklo aj ministerstvo obrany.

10:00 V britských nemocniciach presiahol 20-tisíc, informuje TASR. Spojené kráľovstvo je tak už piatou krajinou na svete, ktorá prekročila tento tragický míľnik. Britská vláda v sobotu oznámila, že v nemocniciach za ostatný deň zomrelo 813 ľudí s ochorením COVID-19, čím sa počet úmrtí vyšplhal na 20 319. Toto číslo pritom nezahŕňa úmrtia v opatrovateľských domovoch, kde sa zrejme počet mŕtvych pohybuje v tisícoch.

Británia je štvrtým európskym štátom, po Taliansku, Španielsku a Francúzsku, ktorého počet obetí koronavírusu presiahol 20-tisíc. Smutné prvenstvo majú Spojené štáty americké s viac ako 50-tisíc úmrtiami. 

9:45  Zamestnanci mestských zariadení sociálnych služieb v Banskej Bystrici majú negatívne výsledky na prítomnosť nového koronavírusu.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková s tým, že vo štvrtok 23. apríla otestovali 239 zamestnancov zariadení, ktoré spadajú pod Oddelenie služieb dlhodobej starostlivosti a Oddelenie sociálnej a krízovej intervencie Odboru sociálnych vecí Mestského úradu v Banskej Bystrici.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech