Prichádzajú nové nástroje pre biznis na Instagrame

  • Instagram už dávno nie je len miestom, kde si ľudia pridávajú fotky z prežitých zážitkov alebo svoje jedlo. Po novom prichádza aj s inováciami pre biznis sféru.
instagram-bussines-sulutions-680x308
  • Instagram už dávno nie je len miestom, kde si ľudia pridávajú fotky z prežitých zážitkov alebo svoje jedlo. Po novom prichádza aj s inováciami pre biznis sféru.

Instagram ti snáď nemusíme predstavovať. No po nedávnej zmene loga k nám prichádza v krátkom čase ďalšia novinka v podobe rozširovania nástrojov pre spoločnosti, ktoré majú záujem túto stránku využívať na propagovanie svojich produktov.

Po viacerých spoločných rokovaniach dospeli k niekoľkým krokom, ktoré by mali byť práve pre spoločnosti prínosom. Čo teda Instagram ponúka?

 

Biznis profil

tumblr_inline_o7xnz3Hxwe1tayze1_540

Veľkou novinkou by mal byť biznis profil, ktorý by sa mal líšiť od bežných profilov na Instagrame. Spoločnosť dá zákazníkovi na výber, akým spôsobom s ňou bude komunikovať, či už formou mailov, správami alebo pomocou hovorov.

Táto funkcia bude umožnená vďaka tlačidlu contact spolu s príslušnými inštrukciami. Biznis profily by taktiež mali umožniť spoločnostiam náhľad a schopnosť propagovať. Zatiaľ sa dohodlo na bezplatnom používaní týchto profilov.

 

Náhľad

tumblr_inline_o7xnzpwC541tayze1_540

 

Vďaka tejto možnosti budú mať spoločnosti jasno v tom, kto ich nasleduje, poprípade, ktoré príspevky sú atraktívnejšie pre sledovateľov a to aj cez mobilnú aplikáciu. Pomôže to hlavne pri spoznávaní správania a zisťovaní demografie publika.

 

Propagácia

tumblr_inline_o7xnyjyql31tayze1_540

Tento systém propagovania by mal fungovať na štýl reklám. Spoločnosť si vyberie jeden z príspevkov, ktoré pridala na Instagram a s pomocou action tlačidla povzbudí ľudí k akcii. Taktiež sa spoločnosť bude môcť zacieliť a vybrať si to správne publikum, ktoré chce týmto príspevkom zasiahnuť (alebo nechá výber publika na Instagram). Príspevok bude propagovaný ako reklama na určitú zvolenú dobu.

Vďaka týmto inováciám predpokladá Instagram nárast v biznis sfére oveľa rýchlejšie ako tomu bolo do teraz. Biznis profily sa spustia o pár mesiacov v USA, Austrálii a na Novom Zélande no postupne sa budú v priebehu roka rozširovať aj do ďalších krajín po celom svete.

 

zdroj: blog.business.instagram.com, zdroj titulnej foto: evigo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech