Príď sa znetworkovať na Pioneers Unplugged Bratislava #2

  • Ubehol takmer týždeň od najväčšieho festivalu inovácií, technológií, vedy, startupov a podnikania v strednej Európe - Pioneers Festival 2014, ktorý sa konal vo Viedni, a sociálne siete zúčastnených sú zahltené žiadosťami o priateľstvo a pozvánkami na naviazanie spojenia. „Lov investorov“ sa ešte len začal a tento krát sa zamerajú na Bratislavu.
image_1415383117.png
  • Ubehol takmer týždeň od najväčšieho festivalu inovácií, technológií, vedy, startupov a podnikania v strednej Európe - Pioneers Festival 2014, ktorý sa konal vo Viedni, a sociálne siete zúčastnených sú zahltené žiadosťami o priateľstvo a pozvánkami na naviazanie spojenia. „Lov investorov“ sa ešte len začal a tento krát sa zamerajú na Bratislavu.

Pioneers Festival je jednou zo série networkingových akcií, ktoré vznikajú preto, aby vytvorili priestor fanúšikom inovácií, začínajúcim podnikateľom a investorom na nadviazanie spolupráce. Poskytujú neformálnu atmosféru a množstvo zaujímavých kontaktov. Podľa odhadov organizátorov tohtoročného Pioneers Festivalu vo Viedni sa 29. a 30. októbra pohybovalo v priestoroch viedenského Hoffburgského paláca a jeho okolí zhruba tritisíc ľudí. Spoznať ich bolo možné podľa farebných visačiek, ktoré nosili na krku. Najoslovovanejší boli pritom tí s nápisom „investor“. Práve oni majú pravdepodobne v týchto dňoch internetové kontá zahltené viac ako ktokoľvek iný.

 

Tam, kde sú stovky až tisíce ľudí s rovnakým zámerom, je často náročné nájsť ten správny kontakt, nie to sa s ním ešte stretnúť a porozprávať. Aj preto vznikajú networkingové akcie menšieho charakteru. Pioneers  Festival má napríklad svoju „mini verziu“ vo forme Pioneers Unplugged – série eventov, ktoré sa konajú vo viacerých mestách Európy jeden až dvakrát ročne. V Bratislave sa bude ten slovenský konať už druhýkrát, a to 27. novembra 2014. Na toto podujatie je vytvorená limitovaná edícia vstupeniek s maximálnym počtom dvesto ľudí. Šanca na prepojenie sa s vyhliadnutým investorom je podstatne vyššia. Pozitívom je aj výška vstupného oproti medzinárodnému veľkému bratovi.

 

 

Z pohľadu networkingu ide o dobrý deal. Treba sa však tak či tak dobre pripraviť. Ani menší počet účastníkov nedokáže zaručiť  výhru v hre na „lov investora“. Tajomstvo úspechu spočíva v správnej stratégií a v umení networkingu. Aké sú jeho základné pravidlá prezrádza networking expert Marian Gazdík, ktorý ako jeden z hlavných spíkrov vystúpi aj na podujatí Pioneers Unplugged Bratislava #2.

 

Ako sa stať Veľkým Gatsbym networkingu?

– predtým, ako vyrazíte na networkingovú akciu, uvedomte si svoje ciele, čo chcete z akcie získať. Prezrite si životopisy spíkrov, zoznam prihlásených hostí a napíšte si, s kým sa chcete stretnúť, koho osloviť.

– príďte na akciu skôr, aby ste mali šancu porozprávať sa s organizátormi eventu. Organizátori eventu totiž poznajú kľúčových ľudí a možno aj ľudí, ktorých ste si zapísali do svojho zoznamu.

– požiadajte o prepojenie s investorom alebo iným účastníkom eventu kompetentného človeka , napríklad organizátora. Je to omnoho jednoduchšia a zároveň kratšia cesta, ako sa predstavovať sám.

– pozorne počúvajte. Čím viac ľudí stretnete, tým viac by ste si o nich mali pamätať. Zamerajte sa na zaujímavé fakty – golf, deti, hobby a pod. Zapamätajte si niečo osobné. Pri ďalšom stretnutí to môže byť ten najlepší odrazový mostík.

– nestráňte sa dať kompliment. To neznamená, že máte otvorene každému chváliť topánky, sako či účes. Oceňte niečo, čo vás skutočne zaujalo.

– ukončite konverzáciu tesne, ako poviete to najdôležitejšie. Získate tým priestor na ďalšie stretnutie a nevyčerpáte si všetky témy pre rozhovor naraz.

– a to najdôležitejšie – networking nikdy nekončí tým, že si so svojím partnerom vymeníte vizitky alebo sa spojíte prostredníctvom sociálnej siete. Tam to celé iba začína.

 

Viac o umení networkingu sa môžete dozvedieť na podujatí Pioneers Unplugged Bratislava #2, ktoré sa bude konať 27.11.2014 o 19.00 hod. v priestoroch Connect Coworking na Páričkovej ulici 18 v Bratislave.

 

Okrem Mariana Gazdíka sa na podujatí stretnete s:

– spoluzakladateľom inovatívnej webovej aplikácie Sli.do Petrom Komorníkom

– zakladateľmi štyroch rôznych začínajúcich start-upov, ktorí budú súťažiť o vstupenku na medzinárodný Pioneers Festival 2015

– lost&found systémom Tageme

– hi-tech kabelkou Ladybag

– 3D scannerom SMISS

– 3D projekciou

– headsetom virtuálnej reality Oculus Rift

a ďalšími zaujímavými vychytávkami

 

 

Prostredníctvom videa sa s účastníkmi spojí Roman Staněk, zakladateľ GoodData, ktorý svoj prvý start-up predal za milión dolárov, druhý za 10 miliónov a tretí za 100 miliónov dolárov. Počas prvého ročníka sa návštevníkom prostredníctvom videa prihovoril angel investor zo Silicon Valley Chris Yea a porozprával o tom, čo musíte mať, aby ste oslovili investora so svojím nápadom či produktom. V prvom rade ten správny tím, analýzu trhu a základnú verziu produktu. Ak vás táto téma zaujala, video si môžete ešte raz pozrieť nižšie.

 

 

Ak ste sa ešte nerozhodli, alebo nie ste presvedčení o tom, že na event sa oplatí prísť, pozrite si video z prvého ročníka, ktorý sa konal 29. Mája v Bratislave.

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech