PRIDE kampaň Dedolesu je tým najlepším, čo sa na Slovensku vytvorilo. Aj napriek tomu značka prichádza o zákazníkov

  • Slovenská značka Dedoles prišla so zaujímavou kampaňou týkajúcou sa PRIDE month
  • Množstvo Slovákov vyjadruje svoj nesúhlas v komentároch
pjimage – 2021-06-12T161446.664
Facebook/Dedoles
  • Slovenská značka Dedoles prišla so zaujímavou kampaňou týkajúcou sa PRIDE month
  • Množstvo Slovákov vyjadruje svoj nesúhlas v komentároch

Mesiac jún je známy aj ako PRIDE mesiac. Počas tohto mesiaca oslavujú príslušníci LGBTI+ komunity svoju jedinečnosť. Počas tohto mesiaca sa organizuje množstvo pochodov a akcií, ktoré navštevuje veľké množstvo ľudí.

Kvôli tejto príležitosti vzniká množstvo reklamných kampaní. Inak to nie je ani na Slovensku. Jeden rozdiel sa však nájdeš. Zahraničné kampane sa stretávajú s pochopením a slovenské s odporom a nenávisťou. Asi najvýraznejšiu kampaň spustila známa slovenská firma Dedoles. 

„Patrí tým, ktorí čelia diskriminácii či nenávisti len kvôli svojej sexuálnej orientácii či rodovým prejavom. Nebuďme voči tomu ľahostajní, podporme LGBT+ komunitu a pridajme sa spoločne k dúhovej oslave,“ vyzýva firma Slovákov.

Slovákov najviac pobúrila fotografia, na ktorej sa nachádzajú dvaja muži. Väčšina komentárov pod príspevkom je negatívna. Slováci píšu, že značku viac nebudú podporovať, a že darujú veci, ktoré už doma majú. Je však potrebné dodať, že sa nájde niekoľko komentárov, ktoré kampaň oceňujú.

O inom to však je na Dedoles Instagrame. Komentáre sú plné podpory a vďaky. To si všimli aj organizátori nedávnych Social Media Awards, na ktorých Dedoles zvíťazil v kategórii Brand of Slovakia. „Dedoles u nás vyhráva aj cenu za odvahu a túto kampaň zaraďujeme k tomu najlepšiemu, čo sa za posledné obdobie na Slovensku vytvorilo,“ píše sa v príspevku.

zdroj: Screenshot/Instagram/Dedoles

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá