PRIDE kampaň Dedolesu je tým najlepším, čo sa na Slovensku vytvorilo. Aj napriek tomu značka prichádza o zákazníkov

  • Slovenská značka Dedoles prišla so zaujímavou kampaňou týkajúcou sa PRIDE month
  • Množstvo Slovákov vyjadruje svoj nesúhlas v komentároch
pjimage - 2021-06-12T161446.664
Facebook/Dedoles
  • Slovenská značka Dedoles prišla so zaujímavou kampaňou týkajúcou sa PRIDE month
  • Množstvo Slovákov vyjadruje svoj nesúhlas v komentároch

Mesiac jún je známy aj ako PRIDE mesiac. Počas tohto mesiaca oslavujú príslušníci LGBTI+ komunity svoju jedinečnosť. Počas tohto mesiaca sa organizuje množstvo pochodov a akcií, ktoré navštevuje veľké množstvo ľudí.

Kvôli tejto príležitosti vzniká množstvo reklamných kampaní. Inak to nie je ani na Slovensku. Jeden rozdiel sa však nájdeš. Zahraničné kampane sa stretávajú s pochopením a slovenské s odporom a nenávisťou. Asi najvýraznejšiu kampaň spustila známa slovenská firma Dedoles. 

„Patrí tým, ktorí čelia diskriminácii či nenávisti len kvôli svojej sexuálnej orientácii či rodovým prejavom. Nebuďme voči tomu ľahostajní, podporme LGBT+ komunitu a pridajme sa spoločne k dúhovej oslave,“ vyzýva firma Slovákov.

Láska je láska. Láska si nevyberá pohlavie či farbu pleti. My v Dedolese rešpektujeme a oslavujeme všetky jej podoby. Zabudni na stereotypy a oslavuj pestrosť lásky spolu s nami!>>> dedol.es/duhova-kolekcia

Posted by Dedoles on Thursday, June 10, 2021

Slovákov najviac pobúrila fotografia, na ktorej sa nachádzajú dvaja muži. Väčšina komentárov pod príspevkom je negatívna. Slováci píšu, že značku viac nebudú podporovať, a že darujú veci, ktoré už doma majú. Je však potrebné dodať, že sa nájde niekoľko komentárov, ktoré kampaň oceňujú.

O inom to však je na Dedoles Instagrame. Komentáre sú plné podpory a vďaky. To si všimli aj organizátori nedávnych Social Media Awards, na ktorých Dedoles zvíťazil v kategórii Brand of Slovakia. „Dedoles u nás vyhráva aj cenu za odvahu a túto kampaň zaraďujeme k tomu najlepšiemu, čo sa za posledné obdobie na Slovensku vytvorilo,“ píše sa v príspevku.

zdroj: Screenshot/Instagram/Dedoles

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK