PRIESKUM: Ak by voľby boli dnes, Smer a Hlas by mali 30 % hlasov. V parlamente by sa objavili až 3 nové strany

  • ĽSNS v prieskume nedosiahla ani 3 %, konkurujúcej Republike sa darí výrazne lepšie
  • Zber dát prebiehal telefonicky od 6. do 13. septembra
SIU
  • ĽSNS v prieskume nedosiahla ani 3 %, konkurujúcej Republike sa darí výrazne lepšie
  • Zber dát prebiehal telefonicky od 6. do 13. septembra

Voľby do Národnej rady SR (NR SR) by aj v polovici septembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 18,8 percenta. Na druhom mieste by sa umiestnila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 14,5 percenta opýtaných.

Tretie miesto by obsadila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s dôverou na úrovni 13,9 percenta. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra Ako formou telefonického dopytovania od 6. do 13. septembra na vzorke 1 000 respondentov.

Do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostalo celkovo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,9 percenta), Progresívne Slovensko (8,7 percenta), Sme rodina (6,8 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (6,6 percenta) a hnutie Republika (5,2 percenta).

zdroj: SIU

Naopak, brány parlamentu by neprekročila Aliancia – Szövestég (3,8 percenta), Slovenská národná strana (3,5 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (2,7 percenta) či strana Za ľudí (1,7 percenta).

Spomedzi opýtaných deklarovalo 19,2 percenta, že nepôjde voliť, 16,3 percenta nevedelo odpovedať, koho by išli voliť a 1,1 percenta respondentov nechcelo odpovedať.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech