PRIESKUM: Dôveryhodnosť členov vlády sa rapídne zmenila. Najviac veríme Sulíkovi, Matovič skončil až predposledný

  • Z prieskmu agentúry FOCUS vyplýva, že najdôveryhodnejším politikom je Richard Sulík
  • Premiér Igor Matovič sa umiestnil až na predposlednom mieste
  • Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1018 respondentov
Matovič, Sulík
TASR/ Jakub Kotian
  • Z prieskmu agentúry FOCUS vyplýva, že najdôveryhodnejším politikom je Richard Sulík
  • Premiér Igor Matovič sa umiestnil až na predposlednom mieste
  • Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1018 respondentov

Hosťami dnešnej časti relácie Na telo boli Veronika Remišová a Ladislav Kamenický. Témou diskusie bol aj stále neutíchajú vládny spor, no prekvapil aj prieskum dôveryhodnosti politikov. Prieskum dôveryhodnosti sa uskutočnil na vzorke 1018 respondetov a dáta sa zbierali od 17. do 24. februára. Otázne teda zostáva, ako by sa rebríček dôveryhodnosti zmenil, keby zber informácií prebiehal v čase koaličnej krízy. 

Spor v koalícii vrcholí. Koaličné strany už viac ako týždeň rokujú. Situácia sa však neupokojila. Veronika Remišová vidí len 2 riešenia konfliktu – predčasné voľby alebo odchod Richarda Sulíka a Igora Matoviča z tejto vlády.

Veronika Remišová trvdí, že situácia v koalícii sa vie vyriešiť len dvoma spôsobmi – predčasnými voľbami alebo demisiou Richarda Sulíka a Igora Matoviča. V relácii Na telo ich verejne vyzvala, aby „prekonali svoje egá a z vlády odišli.“ 

Veronika Remišová však „urobí všetko preto, aby k pádu vlády neprišlo“.  Tvrdí však, že všetko závisí od Igora Matoviča a Richarda Sulíka. „Osud krajiny je v ich rukách.

PATOVÚ SITUÁCIU V KOALÍCII TREBA ROZSEKNÚŤZa posledné 2 týždne som absolvovala desiatky hodín rokovaní s Igorom…

Posted by Veronika Remišová on Sunday, March 14, 2021

Richard Sulík vedie 

Z prieskumu agentúry FOCUS vyplýva, že najdôveryhodnejším politikom je práve Richard Sulík. Dôveruje mu 37, 5 %, naopak, nedôveruje mu 60, 3 %. Richard Sulík od októbrového prieskumu dôveryhodnosti klesol o takmer 10 %. V októbri mu dôverovalo 47 % opýtaných. 

Druhým najdôveryhodnejším politikom je Ján Budaj, ktorému dôveruje 35, 7 % opýtaných.  Prvú trojicu uzatvára minister školstva Branislav Gröhling s dôveryhodnosťo 32, 8 %.

zdroj: TV Markíza

Predposledným bol premiér Igor Matovič. Dôveruje mu len 19, 3 % ľudí, naopak, nedôveruje mu 79, 3 %. Igor Matovič od októbrového prieskumu dôveryhodnosti agentúry FOCUS klesol o 12 %.

EXKLUZÍVNY PRIESKUM: KOMU Z VLÁDY DÔVERUJEME NAJVIAC? Aj dnes sme pre vás pripravili prieskum, v ktorom agentúra FOCUS…

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Nedeľa 14. marca 2021

Najnedôveryhodnejším politikom sa stal Štefan Holý. Dôveruje mu len 12, 8 % opýtaných, naopak, 63, 5 % mu prejavilo nedôveru. Oproti už spomínanému októbru najviac v rebríčku dôveryhodnosti klesli Marek Krajčí a Mária Kolíková.

zdroj: TV Markíza
Zdroj: Na telo/ TV Markíza 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech