PRIESKUM: Každý tretí Slovák je proti tomu, aby mali zaočkovaní ľudia výhody

  • Takmer 38 % Slovákov je podľa prieskumu proti tomu, aby mali zaočkovaní ľudia výhody
  • Na strane druhej, tieto výhody schvaľuje takmer 6 z 10 opýtaných.
covid očkovanie vakcína koronavirus
TASR/Ján Krošlák
  • Takmer 38 % Slovákov je podľa prieskumu proti tomu, aby mali zaočkovaní ľudia výhody
  • Na strane druhej, tieto výhody schvaľuje takmer 6 z 10 opýtaných.

Takmer 38 % opýtaných je proti tomu, aby mali Slováci zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 výhody pri návšteve nemocníc, reštaurácií či kín. Vyplýva to z prieskumu zverejneného v relácii Na hrane TV JOJ.

Na strane druhej, tieto výhody schvaľuje takmer 6 z 10 opýtaných. Prieskum agentúra AKO robila v termíne od 8. do 16. novembra 2021 na vzorke tisíc ľudí.

Výhody pre očkovaných schvaľujú o niečo málo viac muži ako ženy, pričom s vekom schvaľovanie týchto výhod stúpa. Výhody zaočkovaným Slovákom viac doprajú vzdelaní ľudia.

Opäť platí, že čím vzdelanejší človek je, tým viac s takýmito výhodami súhlasí. Najväčšiu podporu výhod pre očkovaných vidno v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji. Naopak, najmenšiu podporu vyjadrili obyvatelia Trenčianskeho a Žilinského kraja.

Tieto výhody zároveň podporujú voliči strán Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Nova, Kresťanská únia, Zmena zdola a Kresťanskodemokratické hnutie.

Najmenej sa páčia voličom strany Republika a Smer – Sociálna demokracia. Pozitívne sa k výhodám pre očkovaných stavajú aj takí Slováci, ktorí si myslia, že Eduard Heger je dobrý premiér.

Zdroje: SITA, TV JOJ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie