PRIESKUM: LGBT komunita rastie. Len polovicu mladých ľudí priťahuje iba opačné pohlavie

  • Nový prieskum odhalil, že iba polovicu mladých ľudí priťahuje výlučne opačné pohlavie
  • Prieskum sa zameriaval na všetky vekové kategórie
  • Zistilo sa, že ľudia svoju sexualitu prejavujú čoraz viac
  • Nový prieskum odhalil, že iba polovicu mladých ľudí priťahuje výlučne opačné pohlavie
  • Prieskum sa zameriaval na všetky vekové kategórie
  • Zistilo sa, že ľudia svoju sexualitu prejavujú čoraz viac

Iba polovicu mladých ľudí priťahuje výlučne opačné pohlavie, ukazujú nové prieskumy verejnej mienky. Tento prieskum sa zameriaval na ľudí všetkých vekových kategórii.

Medzi skupinou 18-24 ročných ľudí sa zistilo, že 50 % z nich priťahujú iba osoby opačného pohlavia. Podiel ľudí, ktorých lákalo iba opačné pohlavie, sa však s pribúdajúcimi rokmi zvyšoval.

Prieskum Ipsos Mori zistil, že v skupine 41-54 ročných bolo 76 % ľudí, ktorých priťahuje len opačné pohlavie. Vo vekovej kategórii 55-75 rokov sa zistilo to isté.

KVÍZ: Účinkoval v erotickej relácii, iný hral v blackmetalovej kapele. Ako poznáš minulosť našich politikov?

Vonkajšie tlaky sa zmenšujú

Prieskum pracoval s 1 127 dospelými ľuďmi vo Veľkej Británii a 1 005 ľuďmi v USA. Karen Blair, expertka na psychológiu sexuálnu orientáciu na Trent University v Ontariu v Kanade, povedala pre Dailymail: „Generácie postupne čelia čoraz menším vonkajším tlakom na prispôsobenie sa heterosexualite.“

Svoju sexualitu prejavilo aj mnoho celebrít. Napríklad modelka Cara Delevingne, herečka Lili Reinhart, ale tiež aj speváčka Miley Cyrus prezradili, že ich priťahujú obe pohlavia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cara Delevingne (@caradelevingne)

To, že ľudia svoju orientáciu prejavujú čoraz viac, potvrdzuje aj spoločnosť Gallup, ktorá zverejnila svoju najnovšiu aktualizáciu identifikácie LGBTQ. Posledný prieskum verejnej mienky zaznamenal nárast o 1,1 % od posledného prieskumu v roku 2017.

Zaujímavé je, že ide o najväčší nárast od začiatku prieskumu v roku 2012. Ako prieskum informuje, približne 18 miliónov dospelých sa v roku 2020 v Amerike označilo za LGBTQ.

Výsledky, ktoré sú založené na viac ako 15 000 rozhovoroch uskutočnených v roku 2020 s Američanmi, zistili, že mladšie generácie sa s väčšou pravdepodobnosťou zaradia k inej orientácii ako heterosexuálnej.

Spoločnosť sa mení

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa identifikácia LGBT v priebehu času zvyšuje, je skutočnosť, že mladšie generácie sa čoraz viac považujú za niečo iné ako heterosexuálne,“ napísal hlavný redaktor Gallup Jeff Jones.

Ako tvrdí, odráža to skutočnosti, ktoré vidíme v spoločnosti. Taktiež to poukazuje na spôsob, akým sa spoločnosť mení. Otázkou však zostáva, či vyššia identifikácia LGBT u mladých odráža skutočný posun v sexuálnej orientácii, alebo len väčšiu vôľu mladých označiť sa ako LGBT.

Prieskum podrobne odhalil, že 54,6 % ľudí sa označuje za bisexuálov, zatiaľ čo takmer štvrtina z nich tvrdí, že sú homosexuáli. Ďalších 11,3 % sa označilo za transrodových.

LGBTQ sexuálna orientácia USA homosexualita bisexualita
zdroj: GALLUP

Prieskum odhalil aj rodový a politický rozdiel

Okrem generačného rozdelenia sa v prieskume zistil aj výrazný rodový rozdiel. Je pravdepodobnejšie, že ženy sa identifikujú ako LGBT o pár percent viac ako muži.

Politické rozdiely sa prejavili aj u 13 % liberálov, ktorí sa označili za LGBT. Pri konzervatívcoch sa k LGBT hlásili len 2,3 %. Prieskum odhaduje, že ako LGBT sa identifikuje 8,8 % demokratov, 6,5 % nezávislých a 1,7 % republikánov.

V oblasti vzdelávania podľa prieskumu neexistuje zmysluplné rozdelenie, uvádza Dailymail. Absolventi vysokých škôl sa identifikujú ako LGBT na úrovni 5,6 %, pričom vysokoškolskí študenti zastúpili 5,7 %.

Deti prezradili, čo si myslia o LGBTI a manželstve medzi dvomi mužmi. Ich nadhľad ťa prekvapí

Zdroje: Dailymail, Gallup, Ipsos

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK