PRIESKUM: Matovičove OĽaNO výrazne stráca popularitu, v preferenciách ho preskočil už aj Fico

  • Situácia na politickej scéne sa mení zo dňa na deň, najnovší prieskum potvrdzuje silu Smeru a Hlasu
  • Matovič stráca, najnovšie ho preskočil aj Fico
MEDIAN prieskum máj 20201
SIU na základe dát MEDIAN SK
  • Situácia na politickej scéne sa mení zo dňa na deň, najnovší prieskum potvrdzuje silu Smeru a Hlasu
  • Matovič stráca, najnovšie ho preskočil aj Fico

Na politickej scéne je skutočne horúco. Najnovšie prieskumy dokazujú, že sily sa medzi stranami neustále presúvajú. Podľa najnovšieho prieskumu od agentúry Median SK sa strana OĽaNO prepadáva stále nižšie. Strana, ktorá pred rokom s prehľadom vyhrala voľby, by dnes od ľudí nezískala ani zďaleka tak silnú podporu, informuje RTVS.

Problémy pociťuje aj strana Za ľudí, ktorá sa už stabilne pohybuje na hranici zvoliteľnosti. Rozštiepenie kotlebovcov ich dostalo von z parlamentu, väčšiu podporu má nateraz strana Republika, kam odišiel Milan Mazurek a Milan Uhrík. Mimoriadne dobre sa darí strane Hlas a Smer, ktorí by podľa tohto prieskumu spoločne získali viac ako 27 %.

Matovič za rok stratil väčšinu voličov

Pokiaľ by sa parlamentné voľby konali v máji, so ziskom 17,8 % by ich vyhral Hlas-SD, nasledovala by SaS  so ziskom 12,9 % a Smer-SD, ktorý by volilo 9,7 % opýtaných. Do parlamentu by sa v máji podľa prieskumu dostalo sedem strán.

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

Tieto dáta vyplývajú z prieskumu agentúry MEDIAN SK, ktorý sa konal od 11. do 19. mája na vzorke 1 000 respondentov. 

Matovičovo hnutie by skončilo až štvrté, získalo by len 8,7 %.  Za ním nasleduje Progresívne Slovensko so ziskom 7,8 %, Sme rodina  s podporou 7,7 % a strana Za ľudí je na hranici zvoliteľnosti, získala by len 5,3 %. Matovič pritom pred rokom aj dvoma mesiacmi vyhral parlamentné voľby so ziskom viac ako 25 %.

Kotlebovci zostali mimo

Pred bránami parlamentu by ostali Republika so ziskom 4,9 %, KDH s podporou 4,5 % a Aliancia, ktorú by volilo 4,2 % opýtaných. Ostatné strany, vrátane Kotlebovej ĽSNS či Dankovej SNS, by podľa prieskumu nezískali ani tri percentá.

Podľa včerajšieho prieskumu agentúry AKO, o ktorom sme písali, by mal Matovič získať o niečo málo silnejšiu podporu, ako Ficov Smer. Podľa tohto prieskumu by strana Za ľudí skončila dokonca až za bránami parlamentu. Rozdiely sú však veľmi tesné.

Zdroje: RTVS, Startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK