PRIESKUM: Voľby by vyhral Hlas, Smer rastie a Kotlebovci by sa do parlamentu nedostali

  • Najnovší prieskum volebných preferencii ukazuje, že voľby by vyhrala strana HLAS
  • Druhý by skončil SMER-SD a tretia SaS
  • Do parlamentu by sa dostalo viacero strán
prieskum focus október
SIU/prieskum FOCUS pre TV Markíza
  • Najnovší prieskum volebných preferencii ukazuje, že voľby by vyhrala strana HLAS
  • Druhý by skončil SMER-SD a tretia SaS
  • Do parlamentu by sa dostalo viacero strán

Ak by sa voľby konali v októbri, najväčšiu podporu by získala strana Hlas-SD so ziskom 19,3 percenta. Druhá by skončila strana Smer-SD s 15,5 percenta a tretia strana SaS s 12,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS pre TV Markíza na vzorke 1 009 respondentov. Zber dát prebiehal od 20.10 do 27.1.2021.

Hnutie OĽANO by podporilo 8,4percenta opýtaných. Progresívne Slovensko by získalo 6,9 percenta hlasov a hnutie Sme rodina 6,3 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH s 6,1 percenta hlasov a strany Republika s 5,5 percentami a Aliancia s 5,2 percentami.

Za ľudí by sa do parlamentu nedostali

Brány Národnej rady Slovenskej republiky by ostali zatvorené pre strany ĽSNS s 3,8 percenta, SNS s 3,3 percenta a Za ľudí s 2,8 percenta. Stranu Dobrú voľbu by volilo 2,2 percenta opýtaných voličov Spolu 1,1 percenta.

Od posledného prieskumu Focusu zo septembra si najviac polepšila strana Smer-SD, ktorej preferencie narástli až o 1,1 percenta. Strana Hlas zaznamenala zlepšenie 0,8 percenta. Naopak, preferencie najviac klesli strane Republika, a to o 1,3 percenta.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskum získal 34 kresiel v parlamente, strana Smer-SD by mala 27 poslancov SaS 21. OĽANO by obsadilo 15 kresiel, Progresívne Slovensko 12 miest, Sme rodina by malo 11 mandátov, KDH 11, Republika 10 a strana Aliancia 9.

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie