Prieskum Zomri: Premiér dostal K.O. už v prvej hodine, tisíce fanúšikov sú za jeho odstúpenie

  • Ankety sa už v prvých troch hodinách zúčastnilo 30 000 ľudí
  • Strana OĽaNO je podľa nových informácii ochotná obetovať aspoň ministra zdravotníctva. Čo ale za to žiada?
matovič koronavírus
TASR/Martin Baumann
  • Ankety sa už v prvých troch hodinách zúčastnilo 30 000 ľudí
  • Strana OĽaNO je podľa nových informácii ochotná obetovať aspoň ministra zdravotníctva. Čo ale za to žiada?

Pretože vieme, ako predstavitelia tejto vládnej koalície milujú prieskumy verejnej mienky, sme sa rozhodli, že pre nich jeden zorganizujeme aj my,“ napísala dnes známa facebooková stránka Zomri, ktorú sleduje takmer 358 000 ľudí – čo je pomerne slušná vzorka.

Prieskum stránky je jednoduchý: Ak ste za to, že Igor Matovič vykonáva svoju funkciu premiéra dobre a rekonštrukciu vlády netreba, dáš srdiečko. Ak si myslíš opak, že Igor Matovič nedokáže svoju funkciu premiéra vykonávať spoľahlivo a mal by ho nahradiť niekto iný, dáš like.

Dnes zasadá u mediátora Borisa ostrouhlý stôl a pretože vieme, ako predstavitelia tejto vládnej koalície milujú…

Posted by Zomri on Tuesday, March 9, 2021

Už po jednej hodine, odkedy stránka svoj prieskum začala, bolo už, zdá sa, jednoznačne rozhodnuté. Do tejto chvíle sa zapojilo vyše 30 000 ľudí, z čoho zhruba 29 500 je za výmenu Igora Matoviča na poste premiéra. Nechať ho na svojej stoličke by chcelo len vyše 600 ľudí.

Ak to prerátame na percentá, tak vyše 98 % fanúšikov a sledovateľov stránky Zomri chce vymeniť súčasného premiéra Slovenskej republiky. Ani nie každý 50. hlas ide pre podporu Igora Matoviča.

Dal som srdce, priznám sa, lebo myslieť si, že keď odíde, tak všetko opadne a ako hovorí on: dobre bude, je blbosť. Museli by skončiť viacerí a aj Riško, či iní,“ alebo „ale kto ho nahradí?, sú azda najbežnejšie komentáre tých, ktorí sa rozhodli premiéra podržať.

Igor Matovič
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Súčasná vláda čelí vážnej koaličnej kríze. Dve vládne strany SaS a Za ľudí žiadajú rekonštrukciu vlády, ideálne bez premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Len strana Sme rodina Borisa Kollára nevidí vo výmene ani jedného z nich dôvod.

K miernej zmene postoja dochádza v OĽaNO. Tam najprv nepripúšťali žiadne výmeny svojich členov vlády, teraz sa však podľa informácií Denníka N v hnutí diskutuje aj o tom, že pokiaľ by SaS trvala na výmene ministra zdravotníctva, mala by obetovať svojho predsedu Richarda Sulíka,“ napísal včera večer Denník N.

KOMENTÁR: Igor Matovič je stále najhlasnejším opozičným politikom, no zabudol, že už je premiér

Zdroj: Zomri

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech