Prílety do Bratislavy budú od septembra povolené aj z rizikových krajín

  • Po 7. septembri budú možné prílety na bratislavské letisko aj z Ruska, Ukrajiny, zo Severného Macedónska, Spojených arabských emirátov či zo Srbska
  • Tie boli v letových poriadkoch dopravcov aj pred koronakrízou, ale boli doposiaľ stále zakázané
BeFunky-collage-2
Pixabay/Letisko Bratislava
  • Po 7. septembri budú možné prílety na bratislavské letisko aj z Ruska, Ukrajiny, zo Severného Macedónska, Spojených arabských emirátov či zo Srbska
  • Tie boli v letových poriadkoch dopravcov aj pred koronakrízou, ale boli doposiaľ stále zakázané

Letecké spoločnosti plánujú postupne obnoviť pravidelné letecké spojenie Bratislavy aj s takzvanými rizikovými krajinami z hľadiska epidemiologickej situácie pre koronavírus. Umožňuje im to rozhodnutie Ústredného krízového štábu, ktorý schválil požiadavku Ministerstva dopravy a výstavby SR na plošné uvoľnenie letov od 7. septembra pri dodržaní prísnych protiepidemických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

„Po tomto termíne budú umožnené aj prílety na Letisko M. R. Štefánika z Ruska, Ukrajiny, zo Severného Macedónska, Spojených arabských emirátov či zo Srbska. Čiže budú umožnené lety, ktoré boli v letových poriadkoch dopravcov aj pred koronakrízou a ktoré boli doposiaľ stále zakázané,“ informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Obľúbená dovolenková destinácia je zatvorená. Do konca roka sem nesmie žiadny turista

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air plánuje obnoviť pravidelné linky z Bratislavy do Kyjeva na menšie letisko Žuljany od 7. septembra (lety trikrát týždenne), do Ľvova od 15. septembra (dvakrát v týždni), do Skopje od 30. septembra (dvakrát v týždni) a do Odesy od 5. októbra (dvakrát týždenne). Nové letecké spojenie s Petrohradom chce začať prevádzkovať od 16. októbra (trikrát v týždni) a v prevádzke linky do Sofie, kam po koronapauze začala lietať od 15. júna, bude pokračovať od 27. októbra aj v zimnom letovom poriadku (trikrát v týždni).

Ruská letecká spoločnosť Pobeda obnoví pravidelnú linku medzi Bratislavou a Moskvou od 1. októbra (sedemkrát v týždni). Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude opäť lietať do Kyjeva na hlavné letisko Boryspiľ od 25. októbra (dvakrát v týždni) a do Nišu od 26. októbra. Dopravca flydubai obnoví letecké spojenie zo slovenskej metropoly do Dubaja od 28. októbra (dvakrát v týždni).

Dubaj
zdroj: Unsplash/ ZW Lee

„Podľa rezortov dopravy a vnútra by mali byť dodržané nasledovné pravidlá: najneskôr do 24 hodín pred príletom na Slovensko treba vyplniť elektronický dotazník cez webový portál, ktorý rezort dopravy aktuálne pripravuje. Po prílete z rizikovej krajiny sa cestujúci bude musieť preukázať negatívnym testom a ísť do karantény,“ dodala Ševčíková.

Z bratislavského letiska je v súčasnosti možné využívať šestnásť pravidelných leteckých spojení štyroch spoločností do deviatich krajín. Ryanair prevádzkuje linky do destinácií Londýn – Stansted, Birmingham, Manchester, Edinburgh, Dublin, Alghero, Burgas, Korfu, Solún, Malaga, Palma de Mallorca a Pafos, Wizz Air lieta do Londýna – Lutonu a Sofie, Cyprus Airways do Larnaky a AirExplore do Splitu.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech