Primár Kulkovský: Zatiaľ čo nás pacientka posielala do pi.e, na Covid oddelení stihol zomrieť ďalší pacient. A potom ďalší

  • Lekári si musia dať rady nielen s ľuďmi v kritickom stave, ale aj s agresívnymi pacientmi
  • Primár považskobystrickej nemocnice opísal drsné chvíle v nemocnici
covid
Milan Kulkovský/Unsplash/Jonathan Borba
  • Lekári si musia dať rady nielen s ľuďmi v kritickom stave, ale aj s agresívnymi pacientmi
  • Primár považskobystrickej nemocnice opísal drsné chvíle v nemocnici

Okrem preplnených COVID oddelení a pacientov v kritickom stave musia už aj tak dosť vystresovaní lekári znášať aj agresivitu pacientov. Upozornil na to primár nemocnice v Považskej Bystrici Milan Kulkovský.

Vo včerajšej službe sme museli tolerovať nadávky ženy v zrelom veku, ktorej odvahu dodalo cez 3 promile alkoholu. Cez jej krik, v ktorom odprezentovala všetky nadávky slovenského jazyka, sme nepočuli vlastné slovo, nie to ešte problémy ďalších pacientov. Zatiaľ čo nás posielala do pi.e, na Covid oddelení stihol zomrieť ďalší pacient. A potom ďalší,“ opisuje lekár.

Niekto má Batmana, my máme BedwomanPrípady, kedy občania nerešpektujú výsledky testovania pribúdajú. Ak si niekto…

Posted by Milan Kulkovsky blog on Saturday, January 30, 2021

Blog Milana Kulkovského je najmä teraz v čase pandémie populárny, na Facebooku má viac ako 17-tisíc fanúšikov a jeho príspevky sa často objavujú aj v médiách. Vo svojich článkoch ide priamo k veci a nebojí sa veci nazvať pravým menom. Inak to nie je ani v jeho najnovšom príspevku.

Agresívnemu a arogantnému útoku zo strany príbuzných čelili aj moji kolegovia. Problémom bol pozitívny výsledok antigénového testu ich príbuzného. Dožadovali sa jeho zopakovania pod ich dozorom. Niet nad odborné oko laika, ktorého vzdelávajú hoaxy. S cieľom vyhnúť sa eskalácii konfliktu sme im vyhoveli. Aj druhý test bol pozitívny,“ uvádza primár nemocnice, ktorá patrí medzi najvyťaženejšie v okolí.

Primár kolabujúcej nemocnice: Ak aj dnes niekto popiera Covid-19, nie je normálny a mal by vyhľadať odbornú pomoc (ROZHOVOR)

Dodáva, že aj oni ako lekári sa mohli zachovať arogantne a agresívne, to by však skončilo iba ďalšou neopodstatnenou sťažnosťou a smutným príbehom šíriacim sa na sociálnych sieťach. „Často rozmýšľam nad tým, čo všetko môžeme a musíme tolerovať,“ dodáva lekár.

Milan Kulkovský pravidelne na svojom blogu vyvracia hoaxy a opisuje realitu v nemocniciach. Najviac ho hnevajú systematickí popierači koronavírusu, ale kritikou nešetrí ani pokiaľ ide o kroky vlády. Ako lekár v prvej línii, ktorý si navyše sám prešiel ochorením COVID-19, je právom nahnevaný.

Skutočná fotografia nepotrebuje vysvetlenie a tiež nemôže byť popísaná slovami…Nemá zmysel čokoľvek hovoriť,…

Posted by Milan Kulkovsky blog on Wednesday, January 27, 2021

Prípady, kedy občania nerešpektujú výsledky testovania pribúdajú. Ak si niekto dovolí prejsť cez dva okresy a po prvom pozitívnom teste ísť na ďalšie tri, len aby sa uistil, či ho niekto neklame, problém bude asi v tom, že sa nebojí následkov. Pandémiu sa nám nepodarí poraziť, ak časť obyvateľstva bude naďalej ignorovať všetky opatrenia, keďže si je istá tým, že pravdepodobnosť trestu je menšia než zásah bleskom,“ hovorí primár.

V súčasnosti je na Slovensku 31 354 aktívnych prípadov koronavírusu identifikovaných PCR testom, ďalšie tisícky pozitívnych a infekčných odhalili antigénové testy. Doposiaľ už ochoreniu COVID-19 podľahlo 4 565 ľudí na Slovensku.

Zdroj: Facebook/MilanKulkovskyBlog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech