Princezná z Walesu sa prvýkrát ukázala na verejnosti. Prehovorila o svojom zdravotnom stave

  • Princezná z Walesu sa ukázala na oslavách narodenín britského kráľa Karola III.
  • Zdravotne je na tom lepšie, boj však ešte nekončí
princezná kate
Kráľovská rodina na oslavách Trooping the Colour TASR/AP
  • Princezná z Walesu sa ukázala na oslavách narodenín britského kráľa Karola III.
  • Zdravotne je na tom lepšie, boj však ešte nekončí

Princezná z Walesu sa po dlhej dobe ukázala na verejnosti. Zúčastnila sa na prvej verejnej akcii, odkedy jej bola diagnostikovaná rakovina. Ako informujú tvnoviny.sk, na oslavách sa Kate objavila po boku svojich detí – George, Charlotte a Louis.

Kate na oslavách Karola III.  

Prešlo už niekoľko mesiacov, čo sa princezná Kate stiahla z verejného života. Urobila tak vzhľadom na prebiehajúcu liečbu. Na verejnom podujatí sa naposledy zúčastnila ešte v roku 2023 počas Vianoc.

Dnes sa oficiálne ukázala po boku svojej rodiny, pričom sa tak udialo pri príležitosti osláv Trooping the Colour. Oslavy sa konajú na počesť narodenín britského kráľa Karola III. Prehliadka Trooping the Colour sa koná tradične v júni, hoci narodeniny má kráľ Karol III. až 14. novembra, informuje TASR. Britskí panovníci však narodeniny oslavujú dvakrát a to súkromne, a aj formou verejnej oslavy.

Britský ľud svoju dnešnú radosť z prítomnosti kráľovskej rodiny, a najmä princeznej Kate, samozrejme neskrýval. Ako píše portál tvnoviny.sk, ľudia v dave držali svoje mobilné telefóny a snažili sa zachytiť návrat princeznej z Walesu na verejnosť. 

Prvýkrát bola Kate odfotená v momente, ako prichádzala do paláca so svojou rodinou a usmievala sa zo zadného sedadla pred svojím prvým verejným výletom po niekoľkých mesiacoch. Následne bola odfotografovaná po boku svojich detí, keď sa zúčastnila kráľovského sprievodu.  Práve po sprievode ju čakalo stretnutie s kráľom Karolom a ďalšími členmi kráľovskej rodiny. Stretnutie sa konalo na balkóne Buckinghamského paláca pri prelete RAF. 

princezná kate
zdroj: TASR/AP

Ešte nie je vyhraté 

Princezná Catherine ešte v marci oznámila, že jej po operácii brušnej dutiny v januári lekári diagnostikovali vážnu diagnózu. Momentálne podstupuje chemoterapiu, ktorá začala koncom februára. Ako sme ťa už informovali, informáciu oznámila svetu skrz video, ktoré nahrala v záhradách hradu Windsor. Vo videu vyjadrila šok a ťažkosti, ktorým ona a jej rodina momentálne čelia. Taktiež zdôraznila, že dôležité je pre ňu najmä venovať čas vysvetleniu jej stavu deťom spôsobom primeraným ich veku. 

O chorobe informovala verejnosť po tom, čo sa týždne špekulovalo o jej zdravotnom stave. 16. januára tohto roka bola totiž prijatá do londýnskej kliniky, kde podstúpila operáciu. Na jej zdravotný stav bol zvedavý celý svet. Vo video-odkaze taktiež Kate poďakovala za podporu a lekársku starostlivosť, ktorú dostala, a hlavne zdôraznila svoje odhodlanie na uzdravenie.

Momentálne jej liečba pokračuje. Našťastie Kate jej zlepšený zdravotný stav umožnil, aby sa v sobotu (15. júna) objavila na verejnosti prvýkrát od decembra 2023. V piatok 14. júna sa princezná z Walesu vyjadrila k svojej súčasnej zdravotnej situácii. Pred sebou má ešte niekoľko mesiacov liečby.

„Teším sa, že sa tento víkend s rodinou zúčastním na prehliadke pri príležitosti narodenín kráľa, a dúfam, že sa v lete zúčastním niekoľkých verejných podujatí, ale zároveň viem, že ešte nie som z najhoršieho vonku,“ uviedla princezná Catherine. 

Zdroje: tvnoviny.sk, SIU, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá