Prípady nákazy stúpajú: V piatok pribudlo vyše 40 prípadov, vírus si nevyžiadal ďalšiu obeť

  • Počet pozitívne testovaných pacientov za včerajší deň je 43
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 3 099
  • Počet hospitalizovaných pacientov kvôli novému koronavírusu je 40
AktualneSIU
  • Počet pozitívne testovaných pacientov za včerajší deň je 43
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 3 099
  • Počet hospitalizovaných pacientov kvôli novému koronavírusu je 40

 V piatok potvrdili 43 nových prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 3 099 testov, celkový počet otestovaných vzoriek tak prekročil hranicu 277-tisíc. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 bolo na Slovensku už 2 566 pozitívne testovaných osôb. V súvislosti s ochorením nepribudlo na Slovensku žiadne nové úmrtie, celkovo tak jeho následkom podľahlo na Slovensku zatiaľ 31 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 15 infikovaných, ochorenie už prekonalo 1 861 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Pozitívne testovaných bolo v piatok 27 mužov a 16 žien vo veku od 18 do 83 rokov. Podľa ministerstva zdravotníctva pribudlo najviac nových prípadov v okresoch Bratislava (7), Košice (6) a Žilina (4). Tri nové prípady nákazy preukázalo testovanie v okresoch Komárno a Liptovský Mikuláš. Dvaja nakazení pribudli v okresoch Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa a Trnava. Jedného pozitívneho pacienta zaznamenali v okresoch Michalovce, Pezinok, Poprad, Sabinov, Krupina, Zlaté Moravce, Dunajská Streda, Dolný Kubín, Hlohovec a Malacky.

„Vo všeobecnosti sú nové prípady ochorenia COVID-19 zaznamenané zväčša ako import zo zahraničia a úzke kontakty s už potvrdenými prípadmi. V niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie. Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia,” uviedol na sociálnej sieti Úrad verejného zdravotníctva.

V nemocniciach je hospitalizovaných s novým koronavírusom alebo s podozrením naň o jedného človeka menej v porovnaní so štvrtkom, spolu je v zdravotníckych zariadeniach 40 pacientov, potvrdené ochorenie má z nich 29 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) sú traja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú piati ľudia.

Zdroj: korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech