Prírodný bazén vo Švajčiarsku dokazuje, že nepotrebuješ plávať v chlóre

  • Letná sezóna je v plnom prúde! A krajší bazén ako tento budeš hľadať dlho.
titulna
  • Letná sezóna je v plnom prúde! A krajší bazén ako tento budeš hľadať dlho.

Naturbad Riehen je komplet prírodný bazén bez chlóru a nachádza sa v Riehen, neďaleko Bazileja. Je plne skonštruovaný na štýl prírodných bazénov. Na čistenie vody sa využíva terén a akvatické systémy, ktoré vytvárajú pocit plávania v krásnom, čistom jazere/bazéne.

Celý projekt nadobudol reálne kontúry v roku 2013 s plnou podporou mesta, ktoré zúfalo chcelo nové kúpalisko a rozhodlo sa ísť v ústrety prírody bez použitia chemikálií. Spoločnosť Herzog & de Meuron prišla s týmto nápadom už v roku 1979, trvalo však tri dekády, kým sa mesto rozhodlo pre tento dizajn. V súčasnosti sú už všetky prírodné filtračné techniky k dispozícii a stali sa centrom tohto veľkolepého diela, v ktorom si denne zapláva okolo dvetisíc ľudí.

1

Naturbad Riehen zahŕňa plavecký bazén, potápačskú oblasť, rekreačný bazén, detský bazén, trávnatú plochu určenú pre leňošenie/piknik a samozrejme aj kabínky spolu so sprchami. Voda sa čistí v niekoľkých krokoch. Vo vode sa prefiltruje všetok odpad, voda je následne prečerpaná do tzv. „rekreačnej oblasti“, kde rastliny ako lekná a dúhovky spolu s vodnými usadeninami (kalom) prefiltrujú a absorbujú všetky baktérie a iné nežiaduce zložky. Nakoniec sa čistá voda odčerpá naspäť do bazéna.

2  4 5 6 8 9 10 11 7 12 13 14 15 16

zdroj: inhabitat.com, zdroj všetkých fotiek: inhabitat.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá