Slovákov bude polícia kontrolovať na každom kroku. Mnohí ľudia dostali zákaz chodiť do nákupných centier či reštaurácií

  • Od budúceho pondelka sa do praxe uvádza lockdown pre nezaočkovaných
  • Na jeho dodržiavenie bude dohliadať aj polícia
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Polícia Slovenskej republiky, unsplash/Arturo Rey
  • Od budúceho pondelka sa do praxe uvádza lockdown pre nezaočkovaných
  • Na jeho dodržiavenie bude dohliadať aj polícia

Eduard Heger počas včerajšieho večera informoval o kritickej situácii v nemocniciach. Predseda vlády uviedol, že pľúcne ventilácie sú obsadené na 100 % a nemocnice sa nachádzajú tesne pred kolapsom.

Začnú intenzívne kontroly

Vláda na situáciu zareagovala zavedením nového COVID automatu. „Toto rozhodnutie sa vláde neschvaľovalo ľahko, ale pri len 45 % zaočkovanosti občanov musíme spomaliť nákazu. Je to doslova otázka života a smrti. Nemocnice sú pred kolapsom, pľúcne ventilácie majú obsadené na 100 %,“ uviedol premiér.

K aktuálnej situácii sa vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky. Jej príslušníci informovali o tom, že od pondelka začnú intenzívne kontrolovať dočasný lockdown pre nezaočkovaných. Odkázali, že podobné kroky volia pre zlepšenie stavu nemocníc. Polícia tiež dodala, že keďže je situácia naozaj vážnou, občanov prosia, aby na seba dávali pozor.

Polícia bude od pondelka nové opatrenia intenzívne kontrolovať v priestoroch, kde sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, alebo prekonaní ochorenia. Taktiež budeme pri kontrolách poskytovať súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ uvádza Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku.

Bez reštaurácií a nákupných centier

Ďalej opätovne pripomínajú, že nový COVID automat výrazne sprísňuje opatrenia pre nezaočkovaných vo všetkých okresoch Slovenska. Poukazujú na to, že práve táto skupina najčastejšie končí v nemocniciach a v najväčšej miere šíri vírus.

Polícia tiež informuje, že hromadné podujatia budú len pre zaočkovaných a prekonaných, s ohľadom na limity jednotlivých regiónov. „Nezaočkovaní budú môcť chodiť do tzv. esenciálnych obchodov, teda obchodov pre základné životné potreby. Nebudú môcť chodiť do nákupných centier či reštaurácií,“ pripomínajú na záver.

Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie