Príspevok v hodnote 3 000 eur a mnoho ďalších výhod. ZSSK sa snaží osloviť ľudí lákavou ponukou

  • Prácu si môžeš nájsť na podujatí Kariéra EXPO
  • ZSSK hľadá rušňovodičov, vlakvedúcich, elektromechanikov a ďalších
ZSSK
ZSSK
  • Prácu si môžeš nájsť na podujatí Kariéra EXPO
  • ZSSK hľadá rušňovodičov, vlakvedúcich, elektromechanikov a ďalších

Ak chceš naštartovať svoju kariéru v ZSSK, čoskoro budeš mať jedinečnú príležitosť.

Urobiť tak môžeš 29. 3. na podujatí Kariéra EXPO v Nitre. Kariérny veľtrh bude v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu. Spoločnosť ZSSK ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku s takmer 6 000 zamestnancami chce na veľtrhu popularizovať železničnú dopravu a osloviť široké spektrum potenciálnych zamestnancov.

zdroj: ZSSK

Spoločnosť hľadá predovšetkým záujemcov o kľúčové pracovné profesie rušňovodič, vlakvedúci, elektromechanik, mechanik a zámočník dráhových vozidiel, informujú v tlačovej správe. ZSSK ponúka aj slušný plat. 

Ako rušňovodič si zarobíš cez 1 800 eur, náborový príspevok je až do 3 000

Napríklad takí rušňovodiči si začiatkom minulého roka prilepšili o 180 eur mesačne, priemerne tak v minulom roku zarábali približne 1 882 eur. Zároveň s účinnosťou od 1. 5. 2023 dôjde k ďalšiemu zvýšeniu o 150 eur mesačne, a to pre všetkých zamestnancov s tarifnými platmi.

Spoločnosť taktiež ponúka množstvo benefitov ako napríklad náborový príspevok vo výške 3 000 eur či príspevok na ubytovanie do 400 eur mesačne pre tých, ktorí dochádzajú z iných regiónov. Rovnako odmeňujú kolegov, ak im odporučia nováčika, a to 500 eurami.

Svojim zamestnancom ZSSK ponúka aj cestovné výhody na prepravu vlakmi ZSSK, skrátený pracovný čas či príspevok do tretieho piliera.

Vďaka kolektívnej zmluve pre roky 2022 – 2023 sa od januára 2022 zvýšili mzdy všetkých zamestnancov ZSSK s tarifnými platmi. Zároveň boli zamestnancom ZSSK okrem dohodnutých mzdových nárokov vyplatené mimoriadne odmeny v mesiaci september v sume 350 eur a v mesiaci november v sume 300 eur.

Slováci i tento rok môžu vyraziť k Jadranskému moru autovlakmi

Slováci budú môcť aj v tohtoročnej letnej sezóne cestovať po železnici do Chorvátska. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v stredu informovala, že tretí rok po sebe v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) vypraví trikrát týždenne autovlaky z Bratislavy do Splitu pri Jadranskom mori. Pravidelné vlakové spojenie bude tento rok v prevádzke dlhšie, a to od 3. mája do 7. októbra, píše SITA.

Vlak bude podľa cestovného poriadku odchádzať z bratislavskej hlavnej stanice v stredu, piatok a nedeľu o 15:53, príchod do Splitu je na druhý deň ráno o 8:10. Na cestu späť zo Splitu sa vlak vydá v pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:20 s plánovaným príchodom do Bratislavy nasledujúci deň o 11:43.

Cestujúci si okrem auta, motorky či bicykla môžu na dovolenku zobrať so sebou aj psa. „Minulý rok sa autovlakom do a zo Splitu odviezlo celkovo 8 796 cestujúcich, 3 826 z nich využilo lôžkové vozne,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že vlakmi prepravili aj 557 motoriek a 444 áut.

Trasa vlaku zo slovenskej metropoly do najväčšieho mesta chorvátskej Dalmácie vedie cez Viedeň, Graz, Maribor, Záhreb a Knin. Cesta z Bratislavy do Splitu podľa plánu trvá 16 hodín 17 minút, opačne o dve hodiny dlhšie – 18 hodín 23 minút.

Zdroje: TS, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá