„Korumpovali sme policajtov aj sudcov,“ vraví mafián, ktorý ovládol Slovensko. Černákov príbeh fascinuje dodnes

  • Život najznámejšieho mafiánskeho bossa Černáka je plný zaujímavostí
  • Začiatok jeho mafiánskej kariéry sa datuje do roku 1991 a viacerí jeho spolupáchatelia sú v dnešných dňoch mŕtvi
  • O vraždách pripisovaných jeho mafiánskej skupine a iných zaujímavostiach sa dočítaš v tomto článku
Mikuláš Černák v tigrom a doma
Archív Mikuláš Černák
  • Život najznámejšieho mafiánskeho bossa Černáka je plný zaujímavostí
  • Začiatok jeho mafiánskej kariéry sa datuje do roku 1991 a viacerí jeho spolupáchatelia sú v dnešných dňoch mŕtvi
  • O vraždách pripisovaných jeho mafiánskej skupine a iných zaujímavostiach sa dočítaš v tomto článku

Dnes sa za svet pozerá spoza mreží, na stále pôsobí dojmom, že má akýsi zvláštny nadhľad. Jeho komunikácia s verejnosťou nie je tabu, i keď dostal doživotie. Reč je o niekdajšom bossovi podsvetia, Mikulášovi Černákovi.

Prostredníctvom médií sa ospravedlňoval poškodeným. V roku 2020 sa priznal k 16 trestným činom, z ktorých bolo 14 vrážd. V roku 2009 bol odsúdený za vraždu šiestich ľudí a objednávku jednej vraždy.

Bezproblémové detstvo

Mikuláš sa narodil 9. decembra 1966 v breznianskej nemocnici. Bol to prvorodený syn, po ktorom mama Žofia a otec Mikuláš túžili dlho. Keď mal 5 rokov, narodil sa mu brat Vladimír, s ktorým strávil detstvo v obci Telgárt.

V tejto obci sa nachádza základná škola, na ktorej strávil Mikuláš svoje detstvo. Podľa jeho vlastných slov nebol zlým žiakom a jeho správanie nebolo zlé. Samozrejme, nechýbali menšie lotroviny, no tie sú súčasťou života každého chlapca. 

zdroj: TASR/Martin Baumann

Po základnej škole sa Mikuláš rozhodol rodnú obec opustiť a jeho kroky smerovali do Banskej Bystrice, kde študoval na strednom odbornom učilišti. Jeho odbor bol mechanik/opravár motorových vozidiel.

Počas týchto rokov štúdia býval Černák na internáte, kde sa zoznámil s viacerými ľuďmi. Jedným z nich bol aj Miloš Kaštan, ktorý sa učil za mäsiara.

Mladá láska a prvé problémy

Cestovanie vlakom z Telgártu do Bystrice prinieslo Mikulášovi lásku. Svoju nastávajúcu opisuje ako milé a jedinečné dievča. Sympatickej, krásnej a vždy usmiatej Ivete Matulovej sa Mikuláš zapáčil a preskočila medzi nimi iskra, ktorá sa veľmi rýchlo premenila na lásku.

Tú v roku 1986 spečatili v kostole. V tom čase mali obaja z dvojice len 19 rokov. Kroky mladého páru smerovali do Telgártu. Tam sa dvojica pripojila k Mikulášovým rodičom a pracovala na hospodárstve. 

zdroj: Archív Mikuláš Černák

V tom istom veku sa meno Mikuláša Černáka prvýkrát objavilo v registri trestov. S Milošom Kaštanom, ktorý mal v tom čase 17 rokov, ukradli v Lučenci magnetofón. Mladíkov polícia hneď chytila a magnetofón museli vrátiť. 

Po príchode do Telgártu si Mikuláš uvedomil, že práca na družstve je náročná a zároveň mu málo zarába. Kvôli tomu začal v roku 1988 pracovať ako vodič autobusu.

V tomto zamestnaní vytrval dva roky, po ktorých sa chopil príležitosti a odcestoval s bratom do Nemecka. S Vladom pracovali ako lesní robotníci.

Aj napriek tomu, že išlo o namáhavú prácu, bratia sa snažili, pretože plat bol kráľovský. Po roku prišla do Nemecka smutná správa – bratom zomrel otec Mikuláš. Z toho dôvodu sa bratia vrátili späť do Telgártu. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Denník N, Aktuality.sk, Youtube, TV Markíza, Facebook, Nový Čas, Prečo som prelomil mlčanie, Startitup, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá