Program HAARP otvoril svoje dvere konšpiračným teoretikom

  • Svoje brány po prvýkrát ľudom otvorila, tajomstvami opradená, inštitúcia HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program).
ciel_orage_sombre_13
  • Svoje brány po prvýkrát ľudom otvorila, tajomstvami opradená, inštitúcia HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program).

Deň otvorených dverí je jednou z bežných udalostí, s ktorou sa potykajú verejné inštitúcie alebo nadnárodné podniky, aby ľudom ukázali ako fungujú z vnútra. V posledných rokoch sa americká vláda z dôvodu finančných ťažkostí rozhodla prenechať vedenie programu výskumníkom a vedcom z akademickej pôdy, ktorí pokračujú v skúmaní fenoménov ionosféry. Dlhé mesiace zostali brány HAARP-u zatvorené a generátory vypnuté, až na naliehanie nadšených rádioamatérov najmä z Aljašky, tak projekt HAARP vzala pod svoje krídla Univerzita Fairbanks na Aljaške a znova ho uviedla do prevádzky.

Sústava týchto vysokofrekvenčných antén, ktoré slúžia na výskum ionosféry sa rozprestiera na 13-hektároch uprostred lesov v odľahlom Gakone na Aljaške. HAARP vysiela elektromagnetické vlnenie do ionosféry, pričom využíva jej charakteristiky. Ionosféra funguje predovšetkým ako gigantická „anténa“, pomocou ktorej je možné signál zamerať na akékoľvek miesto na Zemi. Za určitých meteorologických podmienok je možné z ionosféry nadobudnúť značné množstvo elektromagnetickej energie, ktorá tam je, vďaka nabitým iónom, rozmiestnená vo veľkom množstve. Ak bude signál zo Zeme vyslaný na jediný bod oblohy, pôvodný signál sa zosilni až 1000-krát, čo predstavuje výkon 3,6 GW. Predmetom výskumu a mnohých nezodpovedaných otázok teda zostáva, aké využitie môže mať vlna s energiou miliónov wattov.

pointa

zdroj : axgig.com

Patronát nad programom od jeho vzniku držali vojenské výskumné organizácie sponzorované námorníctvom a letectvom USA. Náklady na obsluhu a prevádzku v plnom výkone, však v posledných rokoch dosahovali rekordné čísla. Chod týchto zariadení zabezpečovali dieselové generátory, ktoré už nedodržiavali sprísnené požiadavky vylučovania emisií od úradu na ochranu ovzdušia EPA. Splnenie podmienok by bolo možné dosiahnuť len v prípade ich nákladnej rekonštrukcie, preto sa vláda rozhodla projektu vzdať. Medzi triumf patrí vyslanie testovacieho signálu so frekvenciou 3,4 MHz a 6,99 MHz v roku 1997, ktorý obletel svet a odozvu získal od desiatok rádioamatérov na južnej pologuli. V roku 2007 sa podarilo zaznamenať odraz signálu s vlnovou dĺžkou 40m, ktorý sa odrazil od Mesiaca.Vďaka úsiliu univerzity malo viac než 350 návštevníkov šancu na vlastné oči vidieť 180 prijímacích antén a ich najviac známy aparát, vysoko frekvenčný vysielač s výkonom 3,6MW (3 až 10MHz).

antena

zdroj: loveforlife.com.au

Návštevníci sa okrem prehliadky mali možnosť zúčastniť prednášok od lektorov z Inštitútu pre vedu a životné prostredie, pozorovať a skúmať polárnu žiaru a zakončili to spoločnou grilovačkou. Projekt HAARP si za uplynulé roky napriek svojmu výskumu prešiel ťažkými časmi. Vláda USA kategoricky odmietala akékoľvek obvinenia, ktoré či už priamo alebo nepriamo poukazovali, že HAARP sa podieľa na projektoch, ktoré by okrem výskumu ionosféry slúžili na vojenské účely. Potešením pre konšpirátorov bolo zistenie, že HAARP dokáže čiastočne ovládať počasie. Dôkazom bol dlhodobý plazmový mrak s veľkou hustotou, vytvorený vo vyšších častiach atmosféry.

mrak

zdroj: loveforlife.com.au

Kritici tohto programu, medzi ktorými by sme vedeli nájsť známe mená, ako bývalý venezuelský prezident Hugo Chavez, ktorý vyhlásil, že zemetrasenie na Haiti v roku 2010, ktoré usmrtilo viac než 100000 ľudí bolo spôsobené zariadením HAARP. Taktiež guvernér štátu Minnesota Jesse Ventura vyhlásil, že HAARP ovplyvňuje myslenie ľudí špecifickými rádiovými vlnami pôsobiacimi na mozog človeka. Medzi ďalšie konšpirácie vieme zaradiť aj „zostrelenie“ raketoplánu Columbia v roku 2003 ako cvičného cieľa. Poslednou zmienkou v súvislosti s ovládaním počasia bol hurikán Sandy, ktorý udrel na východnom pobreží Ameriky a bol sprevádzaný mohutnými tornádami v celej oblasti. Anomálie vo vyššej vrstve ionosféry, ktoré Sandy sprevádzali, boli podľa kritikov zapríčinené testovaním nových stratégii pri výskume.

bgu22

zdroj: ancient-code.com

zdroj :iflscience.com, ancient-code.com; gi.alaska.edu, zdroj titulnej fotografie : 7tales.net

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech