Projekt Hike the World vyráža dych ďalším zo svojich videí: Nebolo ľahké vybrať len 12 nádherných miest Slovenska

  • Viac ako 40 000 pozretí za tri dni, to je pre video zo slovenskej dielne pekné číslo
  • Dvojica Hike the World opäť pripomína krásy našej krajiny, ktoré musíš určite spoznať aj naživo
htw
Hike the World, YouTube
  • Viac ako 40 000 pozretí za tri dni, to je pre video zo slovenskej dielne pekné číslo
  • Dvojica Hike the World opäť pripomína krásy našej krajiny, ktoré musíš určite spoznať aj naživo

O dvojici Martin a Mima z projektu Hike the World si už na Startitupe určite čítal. Najprv to bol inšpiratívny rozhovor o tom, ako sa obaja vzdali kancelárskej práce, vzali batohy na plecia, zásobili sa technikou a vydali na cesty mapovať krásne kúty sveta (celý si ho môžeš prečítať TU). Počas Vianoc to bolo pôsobivé video zasnežených Karpát, z ktorého divákom behali zimomriavky po tele a preletelo mnohými médiami (pozri si TU) Na konte však majú mnohé ďalšie vydarené krátke snímky. Tou najnovšou, ktorá by ti rozhodne nemala ujsť je projekt oslavujúci výber dvanástich krás Slovenska.

„V roku 2018 sme si dali pauzu od kancelárskej práce a rozhodli sa spoznať nielen našu domovinu, ale aj okolité štáty. Video vznikalo s rôznymi prestávkami, kedy sme sa venovali iným videám takmer rok. Na mnoho miest sme sa museli kvôli dokonalým podmienkam vracať niekoľkokrát, iné miesta nám zázrakom vyšli na prvý pokus. Niekoľko dní sme sa presúvali z východov slnka k západom v inej lokalite, čo dalo dosť zabrať, ale vidieť slovenské krásy práve v ranných alebo večerných hodinách je na nezaplatenie,“ prezradil Martin pre Startitup.

Hovorí tiež, že vo videu sa snažili zachytiť  práve najznámejšie a zároveň najkrajšie lokality svojej domoviny, aké sa im podarilo doposiaľ navštíviť.

„Záležalo nám však na tom, aby boli vo videu rovnomerne zastúpené oblasti z celého Slovenska, a tak sme museli mnoho nádherných miest vynechať. Možno raz prídeme aj s pokračovaním, kde by sme radi predstavili aj ostatné, možno menej známe, no o to krajšie miesta. Úprimne povedané, nebolo ľahké vybrať len 12 nádherných miest,“ dopĺňa.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech