Protestujúci v Bratislave napadli novinára. Musel pred nimi utiecť, polícia mu nepomohla

  • Počas protestov v Bratislave bol napadnutý novinár
  • Polícia nezasiahla, tvrdia, že situácia je pod kontrolou
PB-5300
Mestská polícia BA
  • Počas protestov v Bratislave bol napadnutý novinár
  • Polícia nezasiahla, tvrdia, že situácia je pod kontrolou

V Bratislave sa dnes stretli stovky ľudí. Na neohlásenej demonštrácii protestujú proti opatreniam, pričom sa im podarilo zablokovať dopravu v centre mesta. Zároveň došlo k ďalšiemu napadnutiu novinára. Prvé bolo zaznamenané ešte minulý týždeň pri proteste pred parlamentom, kedy boli napadnutí novinári z TV Markíza.

Kameraman Hospodárskych novín niekoľko hodín monitoroval situáciu. Prišla k nemu skupina mužov, ktorá ho vyzvala, aby sa preukázal vizitkou. „Chceme podľa zákona, aby ste sa preukázali. Ukážte mi vašu vizitku. Máme generálny štrajk,“ povedal jeden z mužov. Podľa Hospodárskych novín to kameraman odmietol, skupina mužov mu tak oznámila, že mu kameru chcú zabaviť.

Následne mu ju postriekali kečupom a mali sa tiež vyhrážať, že ju rozbijú. Kameraman sa preto rozhodol radšej odísť. Aj potom naňho pokrikovali vulgarizmy. Keď si myslel, že konflikt skončil, utrel si kameru. Následne ho však konfliktní muži konfrontovali opäť. „Kečupe, neutekaj, kečupe. Kečupe, veď už idem za tebou,“ kričali. Preto sa radšej rozhodol utiecť.

Išiel by sa zaočkovať, ak by si za to dostal peniaze?

protest
zdroj: SITA/Jana Birošová

O pomoc mal požiadať aj políciu, ktorá mu však nepomohla. Polícia doteraz proti protestujúcim nezasiahla, tvrdia, že nedošlo k žiadnym vážnejším porušeniam poriadku.

Zdroj: Hospodárske noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech