Na Slovensku ľudia karanténu tolerujú. V USA sú z nej frustrovaní, vyšli do ulíc so samopalmi

  • Protesty proti lockdownu USA prebiehali vo viacerých štátoch a naberajú na sile
  • Okrem mladých rodín či ľudí bez práce protestovali aj ozbrojení demonštranti
assasz názvu
Youtube, Youtube
  • Protesty proti lockdownu USA prebiehali vo viacerých štátoch a naberajú na sile
  • Okrem mladých rodín či ľudí bez práce protestovali aj ozbrojení demonštranti

Spojené štáty americké sú v súčasnosti krajinou, ktorú ochorenie COVID – 19 zasiahlo najviac. Krajina pre zmiernenie krízy prijala razantné bezpečnostné opatrenia a doslova zatvorila svoje hranice.

Nie každý v USA však s týmito opatreniami súhlasí. Dôkazom toho sú aj masívne protesty proti „lockdownu“ USA, ktoré pokračovali aj tento týždeň a začínajú naberať na sile. 

Týchto protestov sa zúčastnili aj ozbrojení demonštranti, ktorí spolu s mladými rodinami či Američanmi bez práce mávali vlajkami TRUMP 2020 a vyzývali, aby sa Amerika okamžite znovu otvorila. Takéto stretnutia prebehli v štátoch ako Severná Dakota, Ohio, Pensylvánia, Kalifornia či Texas. Informoval o tom britský Daily Mail

V každom z týchto štátov prebiehali tieto protesty v podobnom duchu. Veľké množstvo ľudí s transparentami, ktoré vyzývali Donalda Trumpa, aby všetko znovu otvoril. Väčšina týchto protestov prebiehala pred miestnymi radnicami.

Na protestoch nechýbali ani takzvaní „anti-vaxeri“

Títo ľudia okrem iného na týchto zhromaždeniach poukazovali na údajné nebezpečenstvo vakcíny proti ochoreniu COVID – 19. Jednou z týchto protestujúcich  bola aj žena s jej 7 – ročnou dcérou, ktorá reportérovi New York Times v meste Austin povedala, že sa nebojí toho že vírus chytí. Ak by ho však ona alebo jej rodina dostala, cítia sa dostatočné zdraví, aby s ním bojovali. 

Zatiaľ čo v Amerike protestujú, niektoré krajiny a miesta nad koronavírusom vyhrali

Častokrát ide pritom o miesta, ktoré sa nachádzajú v zamorených štátoch, no vďaka svojej disciplíne sa im darí epidémiu excelentne zvládať. Výnimkou nie sú ani krajiny s buďto žiadnymi, alebo len minimálnymi stratami. Pozrite sa na päť krajín, ktoré sa zdá, že nad koronavírusom vyhrali. 

kampan zadarmo od startitup
Zdroje: Daily Mail, businessinsider.com, internewscast.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech