Provokatívne perníky od mladých Sloveniek ti ozvláštnia nielen Vianoce. Presladený medovník už totiž nie je v móde

  • Sympatické nápisy na Porníkoch sa tešia obľube u ľudí už niekoľko rokov
  • Vtipné a zo života hovoriace slogany už nájdeš aj na ich zásterníkoch
  • Tie šijú dve kamarátky Adriána a Romana, ktoré pri Porníkoch stoja už od ich prvej výroby
BeFunky-collage
FB Porníky
  • Sympatické nápisy na Porníkoch sa tešia obľube u ľudí už niekoľko rokov
  • Vtipné a zo života hovoriace slogany už nájdeš aj na ich zásterníkoch
  • Tie šijú dve kamarátky Adriána a Romana, ktoré pri Porníkoch stoja už od ich prvej výroby

Nebavia ťa už klasické perníky s presladenými nápismi? Potom skús objaviť čaro nepoznaného v prípade Porníkov, za ktorými stoja momentálne dve kamarátky Adriána Moravčíková a Romana Gasperová. Originálne nápisy zo života na perníkoch ti spestria deň a pre niekoho to zase bude zaujímavý darček napr. na Vianoce. Okrem sladkého pečiva nájdeš v ponuke Porníkov aj zásterníky, ktoré sú typickou „rovnošatou“ do kuchyne.

Ako ste sa dostali k výrobe Porníkov a kto všetko za tým stojí?

Nápad vznikol na jednej letnej akcii, kde sme sa pristavili pri stánku s perníkmi. Tie s presladenými a romantickými nápismi sa nám vôbec nepáčili, preto sme si v stánku nič nekúpili. Trochu sme sa na tom smiali, že prečo nenapíšu aj niečo zo života. Na druhý deň sme už spolu sedeli na káve a z tradičných perníkov vznikli Porníky s neobvyklými nápismi.

Na perníkoch máte netradičné nápisy. Ako na ne ľudia reagujú a čo ste nimi chceli vyjadriť?

Je to veľmi rozmanité, dá sa povedať, že nás chápe určitá skupina ľudí so správnym humorom. Mladí ľudia reagujú pozitívne a tí starší sú vždy opatrnejší, ale aj tak vedia prekvapiť a občas si niečo kúpia. A čo nimi chceme vyjadriť? Všetko, čo máme na srdci, predsa len, sú to sladké srdiečka, takže bez ohľadu na nápis sú darované z lásky.

zdroj: Porníky

Čím sa odlišujú vaše Porníky od iných sladkých dobrôt?

Jednoznačne originálnym nápisom. Práve nápisom môžu ľudia vyjadriť všetko, čo cítia. Zákazníkom hovoríme, že naše Porníky aj výborne chutia, takže sme rady, keď ich zjedia a nenechajú zapadnúť na polici prachom.

Majú zákazníci nejaké obľúbené perníky, resp. nápisy na nich?

Keď sme začínali, víťazili Porníky s nápismi „Za sex, Ty krava.“ Naši zákazníci sa však zrejme trochu zmenili a momentálne sa najviac predáva ten so sloganom „Lepšiu nenájdeš.“ Samozrejme obľúbenosť perníkov závisí aj od obdobia v roku. V tomto predvianočnom preto idú najmä perníky ako „Neznášam Vianoce“ alebo „JA som tvoj Mikuláš.“

zdroj: Porníky

Najnovšie šijete aj zásterníky. Čo vás inšpirovalo k ich tvorbe?

Na predajných akciách vždy predávame oblečené v zásterách. Chceli sme mať „tematickú rovnošatu“ nech ľudia vedia, že sme to naozaj my. Keď sa pri nás niektorí pristavovali, tak nám ich veľakrát pochválili. Vtedy sme si povedali, že skúsime zástery ozvláštniť nápismi a možno sa budú predávať. A tak sa aj stalo a je o ne veľký záujem.

Porníky pečiete už i na svadby. Kedy alebo kde vznikol nápad priniesť tieto sladkosti na takúto slávnosť?

Nápad bol našej kamarátky, ktorá práve chystala svadbu, tak sme pripravili menšiu edíciu v bielom šate.

Kde vás nájdu ľudia, prípadne sa s vami môžu stretnúť?

Väčšinou o nás môžu ľudia počuť a vidieť nás na sociálnych sieťach alebo si kúpiť Porník z eshopu. Avšak, keď sa nám podarí, tak rady chodíme predávať aj na rôzne trhy do okolitých miest. Najbližšie budeme na Vianočných trhoch v Bratislave, a to v Inchebe. Minulý rok sme boli ešte na výstave v Košiciach.

zdroj: Porníky

Sú vaše produkty cenovo dostupné?

Robíme ich pre ľudí a ceny prispôsobujeme tomu, aby si ich mohol dovoliť každý. Na predajných akciách, kde sa s našimi zákazníkmi stretávame osobne, všetky produkty predávame o čosi lacnejšie ako cez eshop, preto sa oplatí nás vždy takto vyhľadať.

Nerozmýšľali ste nad ekologickejším variantom balenia perníkov?

Premýšľali sme o tom, keďže vieme, že celofán nie je najekologickejší. Zatiaľ sme však nevymysleli niečo, čo by bolo hygienické, nepremokavé a taktiež aby ten Porník a nápis na ňom bolo krásne vidieť. Pretože naše Porníky si treba hlavne prečítať.

Koľko ste už investovali peňazí do výroby a značky Porníkov?

Pohybujeme sa v stovkách eur. Peniaze väčšinou idú za poplatky za predajné akcie a výdavky spojené s predajom.

zdroj: Porníky

Blíži sa obdobie sviatkov. Máte aj nejakú špeciálnu limitovanú edíciu vianočných či Mikulášskych perníkov?

Samozrejme máme Mikulášsku a vianočnú edíciu, ktorá sa veľmi rýchlo vypredáva. Medzi niekoľko najobľúbenejších patria napr. nápisy „Ja som tvoj darček, Bol si zlý/zlá, Darčeky nedostaneš.“

Aké máte plány do budúcna?

Rady by sme sortiment rozšírili o ďalšie produkty a postupne by sme sa chceli pretransformovať aj na medzinárodnú korporáciu.

 

Zdroj: porniky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech