Prvá hranica otvorená: Od polnoci môžeme voľne cestovať do Česka a späť

  • „Od polnoci obnovujeme Československo,“ povedal Matovič
Babiš, Matovič
TASR/AP, Michal Svítok
  • „Od polnoci obnovujeme Československo,“ povedal Matovič

Premiér Igor Matovič spolu s českým premiérom Andrejom Babišom oznámili, že obe krajiny otvárajú vzájomné hranice. Informuje o tom český Deník N. Igor Matovič to na tlačovej konferencii označil za spoločný darček. Premiér Slovenskej republiky je na svojej prvej oficiálnej zahraničnej návšteve v Prahe.

Som veľmi rád, že môžem privítať na prvej oficiálnej návšteve slovenského premiéra Igora Matoviča. Teší ma, že dodržal túto tradíciu. My sme veľmi intenzívne kominukovali a pán premiér priviezol taký darček, o ktorom vám teraz povie,“ povedal český premiér na tlačovej konferencii.

Je to v podstate náš spoločný dar, je to také naše malé tajomstvo s premiérom Andrejom Babišom, ktoré teda my už poznáme dva dni, ale podarilo sa ho udržať pod pokrievkou, aby sa neprezradilo. Ten darček je, že zavádzame úplne voľný pohyb medzi Slovenskou a Českou republikou,“ dodal Matovič.

Doteraz bolo možné vycestovať do ČR len na 48 hodín a aj to len s negatívnym testom na koronavírus, ktorý vyžadovala česká strana. Po novom sa bude medzi týmito krajinami cestovať rovnako, ako pred pandémiou. 

Česko dodnes eviduje 9 374 prípadov koronavírusu, včera tam pribudlo 62 nových prípadov. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech