Prvá letecká spoločnosť na svete ti preplatí liečbu aj pohreb, ak počas cesty dostaneš COVID-19

  • Ak dostaneš COVID-19 počas cesty s leteckou spoločnosťou Emirates, preplatia ti tvoju liečbu či dokonca pohreb
  • Dopravca zaviedol pre každého zákazníka krytie zdravotných nákladov do výšky 150 000 eur
Emirates
Emirates
  • Ak dostaneš COVID-19 počas cesty s leteckou spoločnosťou Emirates, preplatia ti tvoju liečbu či dokonca pohreb
  • Dopravca zaviedol pre každého zákazníka krytie zdravotných nákladov do výšky 150 000 eur

Zákazníci leteckej spoločnosti Emirates sa pri cestovaní počas stále trvajúcej pandémie nemusia o svoje zdravie príliš strachovať. Spoločnosť sa rozhodla urobiť nečakaný krok a to pokryť náklady na zdravotnú starostlivosť zákazníka až do výšky 150 000 eur.

Preplatené ti budú aj náklady na karanténu a to vo výške 100 eur na jeden deň po dobu 14-tich dní, v prípade, ak by ti bol diagnostikovaný COVID-19 počas cesty. Toto krytie poskytuje letecká spoločnosť pre svojich zákazníkov bezplatne. 

From sun-soaked beaches and heritage activities to world class hospitality and leisure facilities, Dubai is one of the…

Gepostet von Emirates am Mittwoch, 29. Juli 2020

 

„Vieme, že ľudia túžia lietať, pretože hranice sveta sa postupne znovu otvárajú, hľadajú však flexibilitu a ubezpečenie, že bude o nich postarané, ak sa počas cesty udejú nepredvídateľné udalosti,“ povedal HH Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Emirates.

Emirates je pritom vôbec prvou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka svojim zákazníkom bezplatné globálne krytie výdavkov na zdravotnú starostlivosť v súvislosti s COVID-19. „Je to investícia z našej strany,  staviame zákazníkov na prvé miesto a veríme, že túto iniciatívu privítajú,“ dopĺňa.

Toto krytie zdravotných výdavkov ponúka Emirates svojim zákazníkom bez ohľadu na to, kam sa rozhodnú letieť. Automaticky platí pre zákazníkov, ktorí sa rozhodnú letieť do 31. októbra 2020, platnosť benefitu je 31 dní. Pred cestou sa zákazníci nemusia zaregistrovať ani vypĺňať nejaké formuláre.

Každý zákazník, ktorému bolo počas cesty diagnostikované ochorenie COVID-19, musí jednoducho zavolať na špeciálnu non-stop linku.

Okrem toho, každý zákazník Emirates dostane na palube lietadla hygienickú súpravu, v ktorej nájdeš rúško, rukavice či antibakteriálne utierky.

Dubaj je už otvorený. Otestujú ťa zadarmo

Dubaj si začal plne uvedomovať dôsledky padajúceho turizmu a začal bojovať. Na letisku ti už po prílete urobia test na nový koronavírus zadarmo. Celé je to veľmi rýchle, test trvá približne jednu minútu a výsledok dostaneš do 12 hodín SMS správou.

Stačí, keď sa odvezieš do hotela a počkáš na výsledok. Následne môžeš vyraziť spoznávať Dubaj, ktorý v týchto časoch naozaj nie je preplnený.

Dubaj
zdroj: Unsplash/ ZW Lee

Bezpečnosť je prvoradá. Na každom kroku budeš vidieť upozornenia na dodržiavanie predpísanej vzdialenosti či nosenie rúška. Stojany na dezinfekciu rúk sú taktiež na každom rohu. Pri vstupe do hotelov a nákupných centier ti zase zmerajú teplotu.

Dubaj sa jednoducho rozhodol ísť cestou rozumného boja proti pandémii. Predsa len, v meste, v ktorom turizmus tvorí 12 % HDP (a ropa iba 1%), urobia všetko pre to, aby si prišiel.

Zdroj: Emirates

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK