Putin opäť reaguje: Obvinenia Prahy voči Rusku sú absurdné

  • Putin označil kroky a obvinenia Prahy voči Rusku za absurdné
  • Putin sa k česko-ruským vzťahom vyjadril na Macronovu žiadosť
putin
SITA via AP/Alexei Druzhinin
  • Putin označil kroky a obvinenia Prahy voči Rusku za absurdné
  • Putin sa k česko-ruským vzťahom vyjadril na Macronovu žiadosť

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas rozhovoru s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom označil kroky a obvinenia Prahy v súvislosti s výbuchom vo Vrběticiach v roku 2014 za absurdné. Informovala o tom tlačová služba Kremľa, píše agentúra TASS.

Putin sa k česko-ruským vzťahom vyjadril na Macronovu žiadosť. Ruský prezident zdôraznil absurdný charakter krokov a obvinení Prahy voči Rusku, píše sa vo vyhlásení Kremľa.

Putin s Macronom podľa TASS takisto hovorili o boji s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2, situácii v Náhornom Karabachu a vo východnej časti Ukrajiny.

Matovič pobúril Slovákov, svetovú tragédiu Černobyľ prirovnal k ruskej vakcíne Sputnik V

Diplomatická roztržka medzi Prahou a Moskvou pre dôvodné podozrenie českej strany, že ruská vojenská rozviedka GRU stojí za výbuchmi v muničnom sklade, ku ktorým došlo v roku 2014 vo Vrběticiach, vypukla 17. apríla.

Česko kvôli nej vyhostilo 18 zamestnancov ruskej ambasády v Prahe. Moskva reagovala vyhostením 20 pracovníkov českého veľvyslanectva v Moskve.

Minulý štvrtok české ministerstvo zahraničných vecí informovalo o nútenom odchode ďalších ruských diplomatov z Česka, a to do konca mája. Moskva následne oznámila, že v počtoch pracovníkov ambasád prechádza na „striktnú paritu“.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech