Ráno sadneš za volant a poobede sa kúpeš v mori. Vybrali sme pre teba TOP destinácie na lacnú dovolenku

  • Na skvelú dovolenku ti stačí ráno nasadnúť do auta a poobede si pri mori
  • Vybrali sme pre teba 5 najlákavejších destinácií, kde sa dostaneš do pár hodín
cartrip
Unsplash/Hasmik Ghazaryan Olson,William Bout
  • Na skvelú dovolenku ti stačí ráno nasadnúť do auta a poobede si pri mori
  • Vybrali sme pre teba 5 najlákavejších destinácií, kde sa dostaneš do pár hodín

Je ti cestovanie lietadlom nekomfortné alebo z toho máš panický strach? Nevadí. Pokiaľ máš auto, vieš byť za niekoľko hodín pri mori a nemusíš na to minúť celú výplatu. Samozrejme, že si takáto cesta vyžaduje naozajstnú prípravu. Dôležite je byť si vedomý stavu tvojho auta a hlavne svojich vodičských schopností.

Pokiaľ si na takýto trip trúfaš, tento článok je pre teba. Vybrali sme tie najlákavejšie destinácie, v ktorých sa môžeš čvachtať v mori len po pár hodinách šoférovania. 

1. Trieste, Taliansko

Terst alebo Trieste sa nachádza pri jadranskom pobreží a ponúka úchvatné výhľady na more. Jeho prístav je živý a plný aktivít a môžeš si vychutnať romantickú prechádzku pozdĺž nádherného pobrežia.

Talianska kuchyňa je jednou z najslávnejších na svete oprávnene a práve v Terste si môžeš vychutnať autentické talianske jedlá a vína. Mesto je známe svojimi morskými plodmi, čerstvými rybami a chutnými cestovinami. 

trieste
zdroj: Unsplash/Tom Wheatley

Celá trasa je podľa odhadov len tesne pod 6 hodín, pokiaľ ideš z Bratislavy. Po ceste navyše prejdeš cez Rakúsko a Slovinsko, kde si tiež môžeš užiť jeden či dva dni tvojho výletu. Ubytovanie ťa podľa portálu Booking vyjde priemerne na približne 40 eur za noc. 

2. Rijeka, Chorvátsko

Nabaľ si lepeňáky a môžeš vyraziť do Chorvátska. Čo by to bolo za tipy, keby sme nezahrnuli aj najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Mesto Rijeka sa nachádza v nádhernom prímorí, obklopené zelenými kopčekmi a modrým morom.

Môžeš si tu vychutnať prechádzku po promenáde pri pobreží, relaxovať na piesočných plážach alebo objavovať okolité ostrovy. Neďaleko Rijeky sa nachádza aj národný park Risnjak, kde si príde na svoje fanúšik horských túr a prírody.

Trasa do tohto chorvátskeho mesta ťa vyjde časovo na približne 6 hodín a musíš prejsť v podstate iba Rakúskom. Ceny ubytovania na Booking za jednu noc sa tiež pohybujú v príjemných hodnotách, okolo 35 eur.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Booking, Le Long Weekend

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá