Rázny krok vedenia Australian Open: Pre žiadnych hráčov neplatí výnimka, neočkovaní majú problém

  • Vedenie prestížneho tenisového turnaja sa vyjadrilo k otázke očkovania hráčov
  • Najväčšie polemiky sa viedli okolo tenistu Novaka Djokoviča, ten vakcináciu odmieta
Italy_Tennis_ATP_Finals990837824866
AP Photo/Luca Bruno
  • Vedenie prestížneho tenisového turnaja sa vyjadrilo k otázke očkovania hráčov
  • Najväčšie polemiky sa viedli okolo tenistu Novaka Djokoviča, ten vakcináciu odmieta

Úvodný grandslamový turnaj sezóny Australian Open 2022 by sa mal podľa posledných informácií uskutočniť pred plnými tribúnami a s plne zaočkovanými hráčmi. S informáciou prišiel portál BBC sport. Tenisový turnaj prebehne začiatkom budúceho roka od 17. do 30. januára.

Čo bude s Djokovičom?

O fakte, že sa turnaja nebudú môcť zúčastniť nezaočkovaní hráči, informoval priamo riaditeľ súťaže Craig Tiley. Posledné mesiace sa téma očkovania objavovala aj najmä okolo tenistu Novaka Djokoviča, ktorý sa odmietal očkovať. 

„Novak vie, že aby mohol hrať, tak sa musí zaočkovať,“ povedal priamo šéf turnaja. Dodal, že by tenistu na súťaži radi videli. 

Ešte minulý mesiac Srb nevedel, či sa turnaja zúčastní a tvrdil, že čaká na vyjadrenie Tileyho. Začiatkom tohto týždňa na ATP Tour v Turíne povedal: „Sloboda výberu je dôležitá pre každého, nezáleží na tom, či ide o mňa, alebo niekoho iného.“

Podčiarkol, že aj pri očkovaní je dôležitá sloboda výberu. Podľa posledných údajov je 80 zo sto mužských vrcholových hráčov očkovaných. 

Žiadna výnimka pre Novaka

Koncom októbra vyšla v médiách informácia, podľa ktorej sa žiadnym hráčom na austrálskom turnaji v Melbourne nebudú udeľovať žiadne výnimky, informuje portál Teraz.

Nemáme špeciálny odkaz pre Novaka, platí to pre každého. Keď otvoríme hranice, každý návštevník musí mať dve dávky očkovania. To je univerzálne pravidlo,“ povedal austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke pred niekoľkými týždňami.

Podľa posledných informácií by sa mali zápasy v Melbourne Parku hrať pred plnými tribúnami. Tento štvrtok to odklepol austrálsky premiér štátu Victoria Daniel Andrews. „Obyvatelia Victorie dodržali dohodu a to isté urobí aj vláda,“ vyhlásil Andrews podľa agentúry DPA.

Tento austrálsky štát sa totiž blíži k hranici 90-percentnej zaočkovanosti. To znamená, že tamojšia vláda pri tejto miere zaočkovanosti môže zmierniť pravidla pri hromadných podujatiach.

Zdroje: BBC, Teraz, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie