Reactive 2015 – Developerská špička si dala rande v Bratislave. Účastníci boli nadšení!

  • Od pondelka do stredy sa v Bratislave konala konferencia Reactive 2015, ktorá sem prilákala skutočne zaujímavých hostí. AJ preto boli očakávania vysoké. Ako to ale celé dopadlo a či stála táto konferencia skutočne za to, sme pre vás zisťovali počas posledných troch dní.
image_1446660358.jpeg
  • Od pondelka do stredy sa v Bratislave konala konferencia Reactive 2015, ktorá sem prilákala skutočne zaujímavých hostí. AJ preto boli očakávania vysoké. Ako to ale celé dopadlo a či stála táto konferencia skutočne za to, sme pre vás zisťovali počas posledných troch dní.

 

Otázku, či stála konferencia Reactive 2015 za to pochopí každý, kto videl cenu, za ktorú sa predával lístok. Jeho cena bola totižto 399eur. Pre laika, ktorý nevidí do diania konferencie, je to skutočne dosť. Avšak pre developera, ktorý prichádza s podobnými témami do kontaktu deň čo deň, sú to skutočne dobre investované peniaze. Tento fakt mi potvrdilo aj niekoľko zúčastnených, ktorí vyzdvihli najmä veľmi dobrý výber tém jednotlivých prednášok. 

 

 

Viacerí sa pozastavili nad 2 témami a to, že front-end je oveľa dôležitejší ako back-end, pretože práve ten je tým, ktorý vytvára používateľský zážitok a vždy by mal byť do detailu prepracovaný. Druhou témou boli ženy a IT. Takmer všetci opýtaní potvrdili, že by veľmi radi videli v ich profesií omnoho viac žien. Nie len preto, aby mali na pracovisku viac zábavy, ale najmä preto, že ženy sa dokážu na veci pozerať z iného uhla a sú schopné tak ponúknuť aj iné riešenia problémov.

 

Ako ale celá konferencia prebiehala? Otázka, na ktorú sa dá odpovedať veľmi presne. Počas 3 dní sa striedali na pódiu skutočne veľké mená, ktoré v developerskom svete už niečo dokázali. Poďme ale pekne po poriadku. Bratislavský Reactive 2015 sa začal už v pondelok, ktorý bol celý venovaný workshopom. Počas celého dňa sa konalo celkovo 5 workshopov, ktoré boli zamerané na rôzne témy a za ktorými stáli skutočne odborníci, pochádzajúci zo spoločností ako STRV, Microsoft, či napríklad 500Tech. Na konci dňa čakala na zúčastnených panelová diskusia a keynote Ľuba Smida, ktorý je cofounderom a COO českej spoločnosti STRV.

 

 

Druhý deň sa konferencia presunula už z prostredia workshopov do hlavnej sály, kde už po celý deň prebiehali zaujímavé prednášky. Na pódiu sa vystriedal ľudia ako napríklad James Long (Mozilla), Paul Taylor (Netflix) alebo Rajiv Tirumalareddy (Yahoo).

 

Počas tretieho dňa sa hneď z príchodu usmievala na zúčastnených slečna zo stánku TatraTea, čo naznačovalo, že by tu mohlo byť dnes veselo:) Hneď po privítacom poháriku sa zúčastnení opäť zhromaždili v hlavnej sále, kde ich čakal tretí deň prezentácií. Ihneď doobeda sa na pódiu predstavil Andreas Savidess z Twitteru. Po obednej pauze sa na pódium dostal aj čech Martin Koníček z Facebooku. Na záver čaká na zúčastnených už iba After party, ktorá verím že bude skvelým ukončením tejto 3 dňovej konferencie.

 

 

Na záver mi už len zostáva odpovedať na otázku, či konferencia Reactive 2015 stála skutočne za to. A odpoveď znie, rozhodne áno. Treba však priznať, že konferencia mala aj svoje muchy, ako napríklad občasne horšie fungujúca wifi, či dlhšia rada na obed, ak vôbec pre posledných ešte niečo zostalo. Avšak v porovnaní s kvalitou prednášok a zúčastnených sú to všetko len detaily, ktoré verím, že sa do ďalších rokov podarí odstrániť a konferencia Reactive priláka na Slovensko ďalších zaujímavých ľudí.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech