Reakcia na náš článok o lídroch

  • Koncom minulého týždňa sa na našich stránkach objavil článok, ktorý popisoval ako je to s lídrami na Slovensku. Pár dní na to, nám do redakcie prišiel zaujímavý email od nášho čitateľa, ktorý sme sa rozhodli uverejniť.
image_1426197638.jpeg
  • Koncom minulého týždňa sa na našich stránkach objavil článok, ktorý popisoval ako je to s lídrami na Slovensku. Pár dní na to, nám do redakcie prišiel zaujímavý email od nášho čitateľa, ktorý sme sa rozhodli uverejniť.

Článok o tom, že na Slovensku chýbajú lídri si môžete prečítať TU a teraz už poďme na spomínanú reakciu od nášho čitateľa.

 

Zdravím,

písali ste o lídrovi ktorý by za niečím hnal a stal sa veľkým hráčom na svetovom trhu a tým pádom by bol na SVK nejakým ťahúňom. Veľkých lídrov tu je dosť, veď stačí sa pozrieť aké firmy sa na SVK nachádzajú a nie sú to len nejaké IT novinky, z ktorých dokážete z jedného dňa spraviť celosvetovú fantáziu a chlapec, ktorý niečo naprogramoval si nevie ísť ani živnostenský list vybaviť na úrad. Je to síce pekné ako Mark Zuckerberg zarobil, ale zabudnime na to.. Pred 20timi rokmi Google, Facebook a teraz ďalších 20 rokov nič a nikto také nespraví. Ľudia sú premotivovaní vymyslieť kade aké chu… a nič z nich. Dokedy sa to takto bude ťahať že nejaký génius, budúci milionár, s appkou vo vrecku bude ospevovaný a potom sa za neho máme hanbiť, lebo z venture fondu rozflákal prachy a potom povie, že to, za čo ho celý svet ospevoval, že to vlastne ani nevie vyrobiť a nikdy to ani nevyrobil. Trošku treba vážnosť aj tomuto lebo budeme mať neskutočne veľa 2 – 3 týždňových biznismanov a potom len hanbu a zabudnuté spomienky, že čo mohlo byť, ale nie je.

 

 

Ja napríklad podnikám už 3 roky, vlastnil som skipark, otvoril som sklad Pezinských vín na východe Slovenska, s ktorým som hneď dopadol na hubu, robil som v Nemecku v reklamnej agentúre, lepil som pretekárske porsche Nemcom na preteky, od rána do noci som pracoval tvrdo na všetkom, čo som chcel a aj tak teraz mám z toho hovno :D sorry za výraz. Ale mám poučky, mám vízie, viem čo kde a ako funguje. Stretával som sa s významnými ľuďmi, ako sú majitelia siete EXIsport, Chemkostav Michalovce, Nexis, s viacerými riaditeľmi a jedine čo od nich viem je, že treba stále makať a ísť za tým čo si si stanovil. Zabudnite na to, biznis nie je hopa hup appka krásna vízia.. Biznis je blato blato blato a potom možno úspech a časopisy. Titulky a vychvaľovanie. Aj vaša vina možno je, že tí ľudia to potom nezvládnu, vy ich zdvihnete k oblakom ešte sa chalani ani neobuli a nevyšli z paneláku. Ja som veľmý rád a vďačný za každého úspešného človeka od nás a za každý úspešný startup, ale až potom keď si ten úspech vydobyje.

 

 

Ja sa teraz napríklad už pol roka snažím vyrobiť drevný kolotoč, taký, ktorý sa nebudem hanbiť ponúknuť aj Nemcom, lebo jediné čo som sa naučil, že ak chcem pomôcť svojej krajine, tak treba tu vyrábať, exportovať a potom vymýšľať kadejaké bublinky s miliardovými kapitálmi, ktoré nikdy nikto nevidel. Ten kolotoč ma stál cez 1300 eur a ešte ďalších možno bude, menej fajčím kvôli tomu, lebo ani na cigi nemám, obetujem tomu čas a idem hore pomaly. Možno to ani nie je startup, ani nič také, ale mne je to u paži. Ja viem, že ja si to v zahraničí predám a budem to robiť ešte ďalší pol rok, lebo moje finančné zdroje nie sú boh vie aké, som sám, žijem sám s mamou, otec sa mi obesil a mne nikto nedá peniaze ako nejakej pošahanej appke, o ktorej vlastne ani nikto nevie, na čo je. Ale viem, že ak prerazím ja, dám prácu ľuďom, ktorý ju potrebujú a budem líder v tomto smere, v hlave mám také veci, že ak sa raz ten môj vlak rozbehne tak na článok s vami asi ani nebudem mať čas. Ďakujem veľmi pekne. Neberte to ako demotiváciu, je to len môj skromný názor. Líder hlavne nikdy nemysli na seba, ale na tých pre ktorých to robí. A raz sa dostanem k prachom, aby som si kúpil vlastných programátorov a až vtedy uvidíte zmysluplne využitú technológiu ;)

 

Veľmi si vážim že ste si našli na mňa čas. Posielam foto na spríjemnenie dňa. Ten detský smiech bol pre mňa zadosťučinenie aj za tých 1300 eur.

 

Naj še darí bratu ;)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech