REAL FIGHT ARENA rozbúrila vody vo svete MMA. Na prvom turnaji tiekla krv, hlavné zápasy ovládli Brichta a Možný

  • REAL FIGHT ARENA sa už pred pár mesiacmi prezentovala ako organizácia s veľkými plánmi
  • Počas sobotňajšieho večera svoj veľký potenciál preraziť potvrdila
  • My sme sa boli pozrieť na evente WARM UP a prinášame ti zhrnutie skvelého večera
RFA real fight challenge
REAL FIGHT ARENA
  • REAL FIGHT ARENA sa už pred pár mesiacmi prezentovala ako organizácia s veľkými plánmi
  • Počas sobotňajšieho večera svoj veľký potenciál preraziť potvrdila
  • My sme sa boli pozrieť na evente WARM UP a prinášame ti zhrnutie skvelého večera

Svet MMA si na Slovensku získava čoraz viac fanúšikov. Najnovšie vody rozvírila československá organizácia REAL FIGHT ARENA (RFA).

Už v minulosti sme ťa informovali o tom, že RFA má v roku 2022 veľké plány. Ich slová sa potvrdili a organizácia zažila počas sobotňajšieho večera (12. marca) svoju veľkú premiéru.

My sme boli súčasťou a prinášame ti zhrnutie toho, ako tento úvodný event s názvom WARM UP prebiehal. Organizátori sľubovali veľa a nesklamali. Tento večer však bol len malá ochutnávka toho, čo nás čaká 14. mája – môžeš sa tešiť na veľkolepý GRAND OPENING.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Boj o profesionálnu zmluvu

Celé podujatie začalo amatérskymi zápasmi, ktoré sa síce niesli v priateľskom duchu, bojovalo sa však o veľa. Víťazi týchto zápasov totiž získali profesionálnu zmluvu v organizácii RFA.

Zápasy prebiehali v jednoduchšej schéme. Dvojice strávili v klietke oproti profesionálom o niečo kratší čas – 3×3 minúty.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Víťazmi sa napokon stali Jakub Batfalský, Denis Gondžala, Adam Jakubík a František Bočáň. Títo bojovníci si domov odniesli nielen skvelý pocit výhry, ale aj profesionálnu zmluvu, s ktorou môžu odštartovať svoju kariéru.

Podobný názor má aj promotér tejto organizácie Boris Marhanský: „Chceme vyťahovať nové tváre, ktoré dostanú možnosť ukázať sa v profesionálnom svete. Vychovávať nových bojovníkov je naša cesta.“

My sme sa ho opýtali aj na to, ako je spokojný práve s týmito zápasmi. Ako nám objasnil, teší sa, že štyria bojovníci dostanú profesionálnu zmluvu a budú mať možnosť sa ukázať. Dodal, že so zápasmi je spokojný.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Výhry na body, ale aj výstavné KO

O hlavný program sa postaralo 11 zápasov, v ktorých sa ukázali nielen slovensko-českí, ale aj zahraniční bojovníci. V pár zápasoch sme mali možnosť vidieť aj ukážku nových RFA pravidiel. Súboj totiž po novom prebieha iba v stoji.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Profesionálne zápasy otvoril Martin Horínek a Šimon Bertovič. Rovnako, ako aj zvyšných desať zápasov, aj tento prebiehal v schéme 3×5 minút. Martin Horínek však úvodný zápas profesionálov ukončil už v prvom kole prostredníctvom technického knokautu (TKO).

O niečo tvrdší bol zápas, v ktorom sa ukázali Lu Kai a Adam Fidkowski. Mali sme možnosť vidieť výstavný knokaut (KO), keď Lu Kai tvrdým pravým hákom ukončil súboj, a to taktiež v prvom kole.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Podobne skončili aj zápasy, v ktorých nastúpili Adrián Bártl verzus Izidor Segunda a Ibrayev Abylay proti Dominikovi Humburgerovi. Bartl vyhral na KO v 3. kole, druhý zápas na TKO vyhral Hamburger.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Ďalšie štyri zápasy, v ktorých zvíťazili Michal Zátorský, David Hošek, Matěj Kozubovský a Tadeáš Růžička, skončili po troch kolách s víťazstvom na body.

Ďalšie štyri zápasy, v ktorých zvíťazili Michal Zátorský, David Hošek, Matěj Kozubovský a Tadeáš Ružička, skončili po troch kolách s víťazstvom na body.
zdroj: SIU
Hlavné zápasy večera 

Štefan Vojčák svojho súpera Lászla Kissa porazil už v prvom kole, a to na TKO. Posledné dva zápasy patrili medzi finále večera – ukázali sa v nich Tomáš Možný s Michalom Reissingerom a Leo Brichta, ktorý nastúpil proti Tamirlanovi Dadaevovi.

Víťazstvo si v jednom z hlavných zápasov večera odniesol Tomáš Možný, ktorý následne vyzval Alexandra Cvernu. Túto dvojicu tak uvidíme v ringu zápasiť, no Možný má na to jasný názor: Včera po mne vykrikoval, tak prečo nie. Myslím si, že Cvernu v hocijakom bojovom športe zložím v prvom kole.“

V druhom zápase toho ukázal viac Leo Brichta. Ten išiel do zápasu nahnevaný v dôsledku zmeny hmotnosti zo strany súpera. Mal som hotovú váhu a keď príde frajer deväť hodín pred vážením, že to nedáva, jasné že tam musí byť aj kompenzácia,“ vysvetlil.

Napokon sa však mohol tešiť z víťazstva. Aj napriek tomu, že podľa jeho slov nepodal všetko, čo natrénoval, v pondelok sa vracia na tréning. „Nič ma nezastaví v tom, aby som bol v máji v plnej sile,“ dodal.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Máš sa na čo tešiť

Na záver celého podujatia sme sa na tlačovej konferencie opýtali Borisa Marhanského na jeho pocity. Aj napriek tomu, že boli spolu s organizačným tímom pred celou akciou nervózni, všetko napokon dopadlo výborne.

„Máme skvelé odozvy, veľa ľudí nám píše, že aj stream bol vynikajúci,“ skonštatoval a Marhanský a dodal, že sa teší na ďalšie eventy.

RFA real fight challenge
zdroj: RFA

Na ten najbližší sa môžeš ísť pozrieť aj ty. Veľké premiérové podujatie novovzniknutej organizácie sa uskutoční 14. mája v NTC aréne v Bratislave.

„V máji to chceme spraviť vo väčšom a bude to ešte väčšia šou,“ povedal Marhanský. Avšak, podrobnosti o pripravovanom podujatí budú divákom dávkovať postupne.

My však už teraz vieme, že sa máš na čo tešiť. Predstaví sa elita scény, ktorú doplní nabitý sprievodný program. S kúpou lístka by si nemal váhať – sobotňajší večer bol síce len WARM UP, hala však bola vypredaná už niekoľko dní pred konaním.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá