Rebríček najžiadanejších zamestnávateľov: Študentov IT najviac lákajú slovenské firmy

  • Občianske združenie Nexteria vydalo svoj každoročný rebríček najžiadanejších IT zamestnávateľov.
collage
  • Občianske združenie Nexteria vydalo svoj každoročný rebríček najžiadanejších IT zamestnávateľov.

Najžiadanejšou firmou je už tradične antivírusová firma ESET. V ankete ho do svojho shortlistu najžiadanejších zamestnávateľov zaradilo až 57 percent študentov.

Na druhom mieste skončil slovenský vývojár GPS navigácií Sygic s 29 percentami. Za ním, iba s dvojpercentným rozdielom, skončila Tatra banka.

Prvé tri priečky nie sú veľkým prekvapením. „Študentom v našich rebríčkoch pravidelne imponujú perspektívne firmy prinášajúce inovácie. Víťazný ESET vnímajú ako globálnu špičku, ktorá vyrástla na Slovensku, a to študentom veľmi imponuje,” hovorí Radoslav Tausinger, gestor projektu Night of Chances v organizácii Nexteria.

2419368_najziadanejsi-zamestnavatelia-zo-strany-studentov-it-odborov-zdroj-nexteria

No na štvrtej priečke sa nečakane umiestnil startup Sli.do, ktorý stojí za úspešnou aplikáciou na crowdsourcing otázok z publika a zdieľanie prezentácii v reálnom čase. Prvý krát sa na popredných miestach umiestnili aj medzinárodné spoločnosti Accenture a Dell Global Business Center.

Zo slovenských spoločností sa na popredných priečkach umiestnili aj Websupport, Martinus.sk, Slovak Telekom, Softec a InHiro.

Prekvapením je aj to, že spomedzi najžiadanejších firiem zmizli Lenovo a Cisco, ktoré v predchádzajúcich rebríčkoch obsadzovali popredné miesta.

eset2

foto: eset.com

Študenti mali v prieskume na výber z predom vytvoreného zoznamu spoločností, s možnosťou pridať vlastnú. Ich shortlist mohol potom obsahovať maximálne 7 firiem a každý z výberov mal rovnakú váhu.

Nexteria zisťovala aj to, aké platy študenti v týchto firmách očakávajú. Viac ako pätina očakáva plat do 1 100 EUR a asi tretina si predstavuje plat medzi 1 100 EUR a 1 400 EUR. Vyše 2 000 EUR očakáva približne desatina IT študentov.

Tento rebríček ukazuje, že slovenským študentom IT imponujú okrem klasických nadnárodných gigantov najmä firmy, ktoré začali na Slovensku a prepracovali sa k úspechu. Dúfajme, že takýchto možností budú mať stále viac a viac.

zdroj titulnej fotografie: cvtisr.sk / eset.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech