REBRÍČEK: Pracovať pre nich sa oplatí. Poznáme najlepších zamestnávateľov sveta, tých TOP nájdeš aj na Slovensku

  • Forbes zisťoval, kto je najlepším zamestnávateľom sveta. V rebríčku sa umiestnilo 750 spoločností
  • Svoj názor na nadnárodné spoločnosti vyjadrilo 150-tisíc ľudí. Rebríček zostavili na názoroch zamestnancov
Samsung
Unsplash/Babak
  • Forbes zisťoval, kto je najlepším zamestnávateľom sveta. V rebríčku sa umiestnilo 750 spoločností
  • Svoj názor na nadnárodné spoločnosti vyjadrilo 150-tisíc ľudí. Rebríček zostavili na názoroch zamestnancov

Svet pracujúcich si prešiel v posledných mesiacoch výraznými zmenami. Ľudia si museli zvykať na home office, ktorý sa väčšine nakoniec zapáčil, iní boli mesiace bez práce. Vo veľkom sa prepúšťalo a dnes majú spoločnosti ľudí málo.

Šéfovia musia často ustupovať a svojim zamestnancom ponúkať stále lepšie a lepšie podmienky, ak si ich chcú udržať. Je to daň, ktorú musia zaplatiť, ak chcú, aby pre nich pracovali tie najväčšie talenty, písali sme v našom článku.

Forbes sa spojil so spoločnosťou Statista, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu. Spolu zostavili rebríček najlepších zamestnávateľov sveta za rok 2021.

Hodnotili aj ostatné firmy v ich obore

Spoločnosť Statista urobila v rámci rebríčka obrovský prieskum. Pýtali sa 150-tisíc ľudí z 58 krajín sveta, ktorí pracujú na plný alebo čiastočný úväzok v nadnárodných firmách a inštitúciách.

Všetky údaje, ktoré získali, sú anonymné. Chceli tak zabezpečiť, aby boli odpovede účastníkov prieskumu skutočne úprimné.

Od respondentov zisťovali, či by ich zamestnávateľa odporučili aj svojim priateľom či rodine. Zároveň mali šancu ohodnotiť aj iných zamestnávateľov, ktorí v ich odvetví vyčnievajú buď v pozitívnom alebo negatívnom svetle. Na rebríček sa tak dostalo dokopy 750 firiem, ktoré získali najlepšie hodnotenia priamo u svojich zamestnancov.

Najlepší sú v strojárstve a výrobe, vyhrávajú americké firmy

Svoje miesto si v rebríčku získalo 236 amerických spoločností, 91 nemeckých a tretie miesto v počte tých najlepších získala Čína, ktorá má 57 z TOP zamestnávateľov sveta. Najviac umiestnení získali firmy, ktoré sa venujú strojárstvu a výrobe. Top desiatku však obsadili technologické firmy.

Prvenstvo získala juhokórejská spoločnosť Samsung, druhým najlepším zamestnávateľom je IBM a bronz patrí Microsoftu. Tesne pod stupienkami víťazov, na štvrtom mieste nájdeme Amazon. Piaty je Apple, ďalej Alphabet, Dell, Huawei, Adobe a prvú desiatku uzatvára BMW Group. Celý rebríček nájdeš tu.

Zdroje: Forbes, SIU

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech