S fašistami sa nevyjednáva, hovorí Naď. Ministerstvo obrany podalo trestné oznámenie na Kotlebu a Mazureka

  • Rezort podal trestné oznámenie na Mariána Kotlebu a Milana Mazureka za šírenie poplašnej správy
  • Obaja poslanci podľa ministerstva klamali o programe MOVIR
  • Tvrdili, že ide o novodobé koncentračné tábory, rezort ich tvrdenia považuje za zavádzajúce a skresľujúce
kotleba mazurek
TASR/Jakub Kotian
  • Rezort podal trestné oznámenie na Mariána Kotlebu a Milana Mazureka za šírenie poplašnej správy
  • Obaja poslanci podľa ministerstva klamali o programe MOVIR
  • Tvrdili, že ide o novodobé koncentračné tábory, rezort ich tvrdenia považuje za zavádzajúce a skresľujúce

Rezort obrany podal trestné oznámenie na poslancov Národnej rady SR Mariána Kotlebu (ĽSNS) a Milana Mazureka (Republika) za šírenie poplašnej správy.

Ako informovala v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, predmetom oznámenia podaného na Okresnej prokuratúre Bratislava I. sú nepravdivé a skresľujúce informácie o vývoji a použití monitorovacieho systému MOVIR. Tie obaja poslanci uverejnili vo videách na sociálnej sieti. Trestné oznámenie avizoval v nedeľu 10. októbra už minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na sociálnej sieti.

Títo páni sa rozhodli uchopiť pozornosť dôverčivých ľudí a prostredníctvom vymyslených konštruktov o koncentračných táboroch, v ktorých majú byť ľudia umiestňovaní rezortom obrany, účelovo zavádzať verejnosť s cieľom jej zastrašenia. Nedovolím, aby zúfalé pokusy o senzácie a rast preferencií takýchto na slovo vzatých neodborníkov poškodzovali krajinu a dôveru obyvateľov v Ozbrojené sily SR,“ povedal Naď a zdôraznil, že ministerstvo obrany v žiadnom prípade nevytvára a neplánuje vytvárať „tábory pre neočkovaných ľudí“, nezavádza na Slovensku „totalitu“ ani „nový svetový poriadok“.

TRESTNÉ OZNÁMENIE NA KOTLEBU A MAZUREKA PODANÉ ✅Máte pravdu, ako ste mi viacerí písali do komentárov – s fašistami sa…

Posted by Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Monday, October 11, 2021

Verejnosť do Lešti nemá prístup

Doplnil, že Centrum výcviku Lešť sa podieľa na projekte MOVIR za účelom výskumu zaradenia bezpilotných prostriedkov do systému ochrany vyhradeného priestoru v kompetencii Centra výcviku Lešť, a teda v žiadnom prípade nie na použite proti obyvateľstvu Slovenskej republiky. „Centrum výcviku Lešť je uzatvorený vojenský priestor, kde civilné obyvateľstvo SR ani nemá prístup,“ povedal.

Do pozornosti dal tiež šírenie nepravdivých tvrdení. „Viac ako 76-tisíc zdieľaní vrhá svetlo aj na úroveň odolnosti obyvateľstva proti dezinformáciám. Prosím všetkých, aby neinklinovali k populistickým vyhláseniam bez reálneho základu a aby nešírili neoverené a zjavne nepravdivé informácie, ktoré môžu závažne a najmä negatívne ovplyvniť konanie ľudí. Neubližujme si navzájom – neplňme internet a mysle ľudí nenávisťou založenou na klamstvách ľudí popierajúcich holokaust, no hlásajúcich o čipoch,“ dodal.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK