RegioJet žne s Chorvátskom úspech, lístky na žltý vlak sa predávajú ako teplé rožky

  • Cesta vlakom do Chorvátska je čoraz populárnejšia, o čom svedčia štatistiky spoločnosti RegioJet
  • Údajne sa stihlo predať už viac ako 50-tisíc lístkov, väčší záujem majú Česi
regiojet
SITA/Jana Birošová/Unsplash/Roberto Nickson
  • Cesta vlakom do Chorvátska je čoraz populárnejšia, o čom svedčia štatistiky spoločnosti RegioJet
  • Údajne sa stihlo predať už viac ako 50-tisíc lístkov, väčší záujem majú Česi

O popularite priamych vlakových spojení spoločnosti RegioJet z Prahy do Chorvátska netreba pochybovať. Ako informoval portál zdopravy.cz, dnešné štatistiky spoločnosti ukázali, že ľudia kúpili už viac ako 50-tisíc lístkov na tieto spoje. Ak by si mal záujem o lístky na časť ponúkaných spojov, mal by si si vopred overiť dostupnosť. Veľa lístkov je totiž už vypredaných.

Lístky idú na dračku

Hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj portálu zdopravy.cz prezradil, že túto lacnú možnosť vycestovať za hranice využilo už približne 20 000 ľudí. „Približne polovica cestujúcich následne využíva v Rijeke nadväzné autobusy, ktoré rozvážajú cestujúcich do tridsiatky najpopulárnejších dovolenkových destinácií na jadranskom pobreží – od Makarskej až po Istriu,“ vysvetlil Ondrůj.

Spoločnosť Regiojet masívny predaj lístkov podporila tým, že zaviedla špeciálne balíčky na dve noci s polpenziou za vyše 113 eur. V tejto cene je zarátaná polpenzia vrátane dopravy a ostatných služieb. Veľký záujem je aj o tento typ akcie. RegioJet denne predá od 600 do 1 000 takýchto lístkov.

Logo

regiojet
zdroj: TASR/Michal Svítok

Väčší záujem majú Česi

Podľa hovorcu spoločnosti Ondrůja majú o cestu do Chorvátska vlakom viac záujem Česi. Pre zdopravy.cz povedal, že len približne 10 percent predaných lístkov je z a do Bratislavy, čo predstavuje približne 5 000 predaných lístkov. Väčšina má záujem o cestu z Českej republiky a následne do Českej republiky. Na tejto trase sa predalo približne 45 000 lístkov. 

„S ohľadom na vysokú vypredanosť a obsadenosť spojov je aktuálne celý projekt vlakov do Chorvátska v zisku a RegioJet začína pripravovať prevádzku týchto vlakov už na budúcu sezónu, keď chystá ďalšie novinky,“ skonštatoval Ondrůj.

Do konca prázdnin spoj premáva každý deň

Začiatkom tohto mesiaca sme písali, že spojenie medzi Prahou a Chorvátskom je zabezpečené každý deň a to v oboch smeroch. To platí do konca prázdnin, začiatkom septembra do 26. septembra budú spoje premávať trikrát týždenne.

Zaži dovolenku v nádhernej slovenskej prírode netradičným objavovaním. Geocaching je opäť trendom

Každý spoj má kapacitu 560 cestujúcich – z ktorých približne polovica potom pokračuje nadväzujúcimi autobusmi do cca 30 najpopulárnejších destinácií na chorvátskom pobreží.

Cena cestovných lístkov z Bratislavy začína na 22 EUR na jednosmerný cestovný lístok pre dospelého vo vozni so sedačkami a na 30 EUR v ležadlovom kupé.

Zdroj: Z dopravy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá