Remišová: Testovanie na koronavírus sa zásadne zmení. Vláda je mimo reality, kritizuje Fico

  • Vláda v stredu prerokuje novú testovaciu stratégiu
  • Predsedovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi prekáža, že programové vyhlásenie nespomína obete ochorenia COVID-19
Testovanie
TASR/Peter Kneffel/AP,TASR/Ján Krošlák
  • Vláda v stredu prerokuje novú testovaciu stratégiu
  • Predsedovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi prekáža, že programové vyhlásenie nespomína obete ochorenia COVID-19

Vláda už v stredu prerokuje novú testovaciu stratégiu. Návrh má na rokovanie predložiť minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Uviedla to v diskusnej relácii V politike predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Podľa nej sa „testovacia stratégia zásadne zmení“. Minister zdravotníctva už predtým naznačil, ako bude testovanie vyzerať. Už od pondelka 3. mája nebude vo väčšine okresov potrebný test. Počet MOMiek sa výrazne zníži a testovať sa majú už len ohniská nákazy. Dokonca je možné, že budeme testovať odpadové vody na prítomnosť častíc koronavírusu, namiesto odberov priamo od ľudí.

Vláda odviedla kus práce, tvrdí Remišová

Najdôležitejšie na programovom vyhlásení vlády Eduarda Hegera, ktoré bolo predložené do parlamentu, je to, čo tam už nie je. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedala podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Podľa nej súčasná vládna koalícia už v priebehu minulého roku odviedla kus práce v troch oblastiach, konkrétne v oblasti protikorupčnej legislatívy, prorodinnej politiky a tiež v oblasti zlepšenia fungovania štátu.

V oblasti protikorupčnej legislatívy podľa Remišovej koalícia prijala zákon o zaistení majetku a ďalšie reformy v justícii. „V prorodinnej politike sme zvýšili daňový bonus, vyriešili sme situáciu tak, aby sa dôchodkyniam započítala do dôchodku aj výchova detí,“ uviedla Remišová. Pokiaľ ide o zlepšenie fungovania štátu, podľa vicepremiérky koalícia „čistila“ oblasti eurofondov a IT a tiež sa zamerala na protibyrokratické zákony.

Vláda je mimo reality

Podľa predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica v celom programovom vyhlásení súčasnej vlády nie je jediná zmienka o 11 700 obetiach ochorenia COVID-19. „Ja som si prečítal programové vyhlásenie vlády opakovane a nie je tam nič napísané, že „Je nám to ľúto“ alebo „Budeme s tým niečo robiť“,“ povedal Fico s tým, že toto len potvrdzuje, že vláda je „mimo reality„.

Predsedovi Smeru tiež prekáža, že dokument nereflektuje navýšenie deficitu verejných financií z minulého roku a tiež rast nezamestnanosti. „Pokiaľ ide o rast zamestnanosti, sme na tom najhoršie v rámci Európskej únie, pretože v poslednom štvrťroku 2020 sme boli poslední spomedzi členských štátov,“ dodal s tým, že programové vyhlásenie nereaguje na

Zdroje: SITA, TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech