Remišová urobila s Fun rádiom chybu. Je to výstrel do tmy a populizmus, tvrdí Boris Kollár

  • Vicepremiérka Veronika Remišová ukončila spoluprácu jej rezortu a Fun rádia
  • Boris Kollár je zároveň majiteľom Fun rádia
  • Dôvodom sporu je zmluva Fun rádia s Tiposom, ktorá čelí kritike
Boris Kollár, Veronika Remišová
TASR/Ján Krošlák, Martin Baumann
  • Vicepremiérka Veronika Remišová ukončila spoluprácu jej rezortu a Fun rádia
  • Boris Kollár je zároveň majiteľom Fun rádia
  • Dôvodom sporu je zmluva Fun rádia s Tiposom, ktorá čelí kritike

Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) urobila s pozastavením uzatvárania zmlúv jej ministerstva s Fun rádiom a inými firmami aktívnych politikov chybu. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý zároveň upozorňuje, že ministerka bude musieť tento „nezmyselný“ krok vziať späť.

To nie je len voči mne, ale ona prekračuje svoje právomoci, ktoré sú jej zverené z titulu jej funkcie, lebo poškodzuje verejný trh, verejnú súťaž,“ vyhlásil v pondelok Kollár. Upozornil, že Fun rádio nemá s Remišovej rezortom nič spoločné. „Takže to je taký výstrel do tmy a len zbytočný populizmus pani Remišovej. Je mi veľmi ľúto, že toto spravila, ale mám pocit, že už si to aj ona uvedomila, že urobila chybu,“ uzavrel Kollár.

Slováci sa skladajú na jednosmernú letenku pre Ľuboša Blahu. Chcú, aby odletel do jeho obľúbenej krajiny

O tom, že ministerka vydala minulý týždeň pokyn pracovníkom svojho rezortu pozastaviť do odvolania uzatváranie zmlúv s Fun rádiom a inými firmami aktívnych politikov, informoval v piatok (14.8.) Denník N. Rozhodnutie prišlo po kritike zmluvy, ktorú v auguste s rádiom uzatvoril štátny Tipos.

Dôvodom je to, že vicepremiérka Veronika Remišová presadzuje transparentnosť v činnosti štátu. Obchodovanie politikov a zvlášť vládnych politikov so štátom vždy vyvoláva otázky o konflikte záujmov. V pôsobnosti svojho rezortu chce preto nastaviť iné pravidlá,“ reagoval pre denník poverený šéf komunikácie na Remišovej ministerstve Michal Dyttert.

Opozičný Smer-SD hodnotí Remišovej pokyn pozitívne. Ako cez víkend strana reagovala, ministerku považujú za „jednookú medzi slepými“.

Veronika Remišová sa v absurdnej situácii, do ktorej sa nová vládna koalícia dostala, snaží úplne nestratiť svoju tvár, ale celkový pocit z vládnej koalície tým nijako nezlepší,“ komentoval Smer-SD. Koalícia podľa strany oklamala svojich voličov a každý deň to potvrdzuje novými škandálmi. Veria, že sa podobne ako Remišová zachová aj minister financií Eduard Heger (OĽaNO) a dá pokyn na zrušenie zmluvy medzi Tiposom a Fun rádiom.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK