Slováci sa skladajú na jednosmernú letenku pre Ľuboša Blahu. Chcú, aby odletel do jeho obľúbenej krajiny

  • Na internete vznikla online zbierka pre poslanca Ľuboša Blahu
  • Ľudia chcú, aby si za vyzbierané peniaze kúpil jednosmernú letenku do Bieloruska
letenka blaha
TASR/Martin Baumann/ Unsplasj/ Lucas Davies
  • Na internete vznikla online zbierka pre poslanca Ľuboša Blahu
  • Ľudia chcú, aby si za vyzbierané peniaze kúpil jednosmernú letenku do Bieloruska

Členovia strany Sloboda a Solidarita, ktorí si hovoria „Mladí SaSkári“, sa rozhodli pre nečakané gesto. Na sociálnej sieti zverejnili online zbierku na letenku pre poslanca Ľuboša Blahu zo Smeru- SD.

„Podporme splnenie tajného sna životom skúšaného Ľuboša! Vyzbierajme mu peniaze na letenku do jeho ‚země zaslíbené’, Bieloruska, a dovoľme mu žiť svoj autoritársky sen po boku milovaného ‚vodcu’ Lukašenka. Aspoň raz v živote tak bude Ľuboš k niečomu užitočný,” píšu SaS-kári.

Saskári tiež konštatujú, že „hlas proletariátu“, má to šťastie, že mu „mesačne cinká na účet 5ka v čistom“. Sľúbená letenka je virtuálna a peniaze zo zbierky poputujú na dobročinné účely. Tvorcovia zbierky tiež prisľúbili, že aj napriek tomu, že žijeme v dobe post-faktuálnej, dôkaz o tom, kam tvoje peniaze poputovali, ti bude dodaný. Zbierka je vypísaná na meno poslanca Ladislava Kunu, za jej prerozdelenie na dobročinné účely osobne zodpovedá. 

ZBIERKA PRE ĽUBOŠA 💚Podporme splnenie tajného sna životom skúšaného Ľuboša! 🔴 Vyzbierajme mu peniaze na letenku do…

Gepostet von Mladí SaSkári am Samstag, 15. August 2020

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) už pred časom obvinil poslanca parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Predseda Smeru-SD Robert Fico obvinenie označil za politické šikanovanie ľudí a za Blahom stojí.

Trestné oznámenie na Blahu podala ešte vlani europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Podľa nej Ľuboš Blaha dlhodobo na Facebooku velebí komunistický režim a zločineckú komunistickú ideológiu, ktorá má na svedomí milióny životov. „Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd je trestným činom a preto pripravujem podanie trestného oznámenia,“ napísala vtedy Nicholsonová.

Politika a sociálne siete: Smer by bol bez Blahu nula, kráľovnou Instagramu je Čaputová

„Vláda terorizuje opozíciu a zastrašuje ľudí s ľavicovým názorom. Ja jednoducho nikdy nebudem označovať socialistický režim za čiernu dieru a vždy budem vyzdvihovať, že ľudia mali prácu, bývanie, vzdelanie, zdravotníctvo a ďaleko viac bezpečnosti. Ak má chcú za to zavrieť, nech sa páči, ale potom nech sa nehrajú na demokratov – oni sú potom tá totalita, proti ktorej tak falošne bojujú,“ píše vo svojom statuse na sociálnej sieti Ľuboš Blaha.

Blaha je podľa šéfa Smeru Roberta Fica obvinený preto, lebo na sociálnej sieti prevzal vymyslený obrázok, na ktorom bola vyobrazená prezidentka Zuzana Čaputová s textom „Žime tak, aby Martin Šmíd nezomrel nadarmo“.

Nezvyknem dávať memečka, ale pri tomto mi od smiechu vyprskla ranná káva 😁V skutočnosti je to ale smiech cez slzy. Ono…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Mittwoch, 20. November 2019

Šmíd bol vymyslenou osobou z čias nežnej revolúcie. Prezidentka Čaputová takýto výrok nikdy nepovedala, Blaha zdieľal vymyslený obrázkový vtip. 

„Všetci vieme, že v novembri v roku 1989 bola vymyslená smrť vymysleného človeka, ktorý mal zomrieť pri zásahu polície, len preto, aby bola vymyslená ešte väčšia miera demonštrácií v novembri 1989,“ priblížil Fico. Táto dezinformácia sa vtedy podľa neho úmyselne šírila a napokon sa to vyvrátilo. Blaha začal podľa Fica len historicky hodnotiť, čo sa stalo v roku 1989. „Toto komentoval Ľuboš Blaha, že ľudia, nebláznime, predsa nemôžeme takýmto spôsobom ovplyvňovať históriu,“ dodal Fico s tým, že za toto je Blaha obvinený.

Blaha bol obvinený aj za zverejnenie fotografie s červenou hviezdou s kosákom a kladivom. Na trestné stíhanie v súvislosti s fotkou upozornil ešte koncom januára poslanec NR SR Ondrej Dostál (SaS). Ten podával vo veci aj trestné oznámenie, to však bolo zastavené.

„Trestné stíhanie vedené v súvislosti so zverejneným statusom, bolo dňa 30. 3. 2020 zastavené podľa § 215 ods.1, písm. b) Trestného poriadku, vzhľadom k tomu, že skutok nie je trestným činom,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Zdroje: PayPal, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech