Respirátor nepotrebujem, kričal. Protestujúceho zo supermarketu museli hospitalizovať. Nakazil sa koronavírusom

  • Od protestu v piešťanskej predajni Lidl ubehol už nejaký čas
  • O zranených osobách sa vedelo už skôr, o nakazenom protestujúcom sa zistilo iba dnes
pjimage - 2021-11-04T215337.790
Screenshot/Facebook/Jojo Hronkovič
  • Od protestu v piešťanskej predajni Lidl ubehol už nejaký čas
  • O zranených osobách sa vedelo už skôr, o nakazenom protestujúcom sa zistilo iba dnes

Dva týždne dozadu sa v piešťanskom supermarkete stretla partia protestujúcich, ktorí boli agresívni voči policajtom. Protestujúci nemali rúška ani respirátory, protestovali proti nariadeniam vlády a zaobchádzaniu policajtov.

Protest si vyžiadal svoju daň nie len v podobe zranených policajtov a protestujúcich, ale aj v podobe pozitívne testovanej osoby. Ako informuje denník SME, je ňou jeden z antirúškarov.

Muž je hospitalizovaný v bojnickej nemocnici a keďže je jeho stav zlý, lekári ho museli napojiť na kyslík. Pľúcnu ventiláciu muž zatiaľ nepotrebuje. 

Počas protestu boli zranené tri osoby: dvaja policajti a jeden protestujúci. Voči policajtom sa protestujúci rozhodli brániť a na policajtov podali trestné oznámenie. „Dve osoby podali po útoku trestné oznámenie pre zneužitie právomoci,“ povedala Zlatica Antalová.

K protestu sa vyjadrilo aj niekoľko politikov. Podľa premiéra Hegera bol zákrok polície primeraný a štát si nemôže dovoliť tolerovať takéto narušovanie verejného poriadku zo strany jednotlivcov. Informovala o tom agentúra SITA. 

Samson slavien

Médiám neušla ani obhajoba ďalšie z protestujúcich, ktorý tvrdil, že je z rodu samson slavien.

„Týmto vám oznamujem, že ja XXXXX (Matej T.) z rodu samson slavien som v zmysle Deklarácie „Deklaration as a living person from Cestui Que Vie trust“ – ktorú som 4. júla 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu – živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ cituje vojaka denník SME

Matej T. dokonca podáva na vyšetrovateľov, prokurátorov a samotných policajtov trestné oznámenie. 

Zdroje: SITA, SME, SME, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie