Reštaurácia dnes rozdáva teplé obedy zadarmo, 27-ročnú tradíciu neprekazila ani pandémia

  • Niektorí ľudia sú ochotní podeliť sa aj o to málo, čo im ostalo
  • Dôkazom je nitrianska reštaurácia, ktorá aj napriek pandémii pomáha ľuďom v núdzi
pjimage - 2021-12-24T103937.448
SIU
  • Niektorí ľudia sú ochotní podeliť sa aj o to málo, čo im ostalo
  • Dôkazom je nitrianska reštaurácia, ktorá aj napriek pandémii pomáha ľuďom v núdzi

Vianoce sú obdobím rodinnej pohody a hojnosti. Nie všetci si však tento luxus môžu dovoliť a sviatky buď strávia pri skromnej večeri, alebo dokonca na ulici a bez večere. Aj napriek pandémii a aktuálnej situácii v gastro priemysle sa nájdu ľudia, ktorí sa ostatným snažia Vianoce skrášliť a navodiť tú správnu sviatočnú atmosféru.

Príklad je nitrianska reštaurácia Boccaccio, ktorá aj dnes dodrží svoju 27-ročnú tradíciu. Hoci ľudí nemôžu zasýtiť priamo na prevádzke, pred podnikom budú pripravené vianočné balíčky, ktoré sú určené pre tých, čo to potrebujú.

Logo

Ako pre Startitup hovorí majiteľ reštaurácie, existuje mnoho rodín, ktoré žijú na hranici chudoby. „Je príjemné vyčarovať úsmev na tvári deťom a tým, ktorí to potrebujú. Častokrát je lepšie dávať, ako prijímať,“ tvrdí.

Kvôli pandémii sa musel podnik zariadiť inak a vzhľadom na to, že porušiť tradíciu neprichádzalo do úvahy, sa majiteľ rozhodol, že otvorí výdajné okienko. „Dnes podávame približne 120 teplých obedov aj s hudbou,“ vysvetľuje.

zdroj: SIU

Reštaurácia má mnoho sponzorov, ktorí jej pomáhajú šíriť dobro aspoň jeden deň v roku.

Ak poznáš v Nitre niekoho, kto dnešok strávi sám a teplý obed potrebuje, nasmeruj ho do reštaurácie Boccaccio na Farskej ulici v Nitre. Obedy sa budú vydávať o 11:30 do 14:00. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie