Revitalizácia Landererovho parku na Šafku sa začína. Otvoria ho už čoskoro

  • Do konca marca by sa mali začať prvé stavebné práce a sadové úpravy na Šafárikovom námestí
  • Vynovený Landererov park majú otvoriť už toto leto
pbn
Vizualizácia f&b cc / b.hrbáň
  • Do konca marca by sa mali začať prvé stavebné práce a sadové úpravy na Šafárikovom námestí
  • Vynovený Landererov park majú otvoriť už toto leto

Ide o najväčší projekt revitalizácie verejného priestoru v Starom Meste za posledné roky, na ktorom sa spoločne podieľajú Mestská časť Staré mesto a občianske združenie Dobré miesto, založené Nadáciou HB Reavis. Po ukončení prác pribudne v parku nielen zeleň, ale aj obnovené detské ihrisko, psí výbeh, či mestský mobiliár.

„Dúfam, že nový park bude čoskoro prístupný verejnosti. Jeho konečná podoba je do veľkej miery výsledkom želaní a pripomienok občanov, ktorí sa zapojili do procesu projektovania parku. Ich názory a angažovanosť si veľmi cením,“ povedal na stretnutí s občanmi starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Vizualizácia f&b cc / b.hrbáň

Revitalizáciou prejde územie, ktoré ohraničujú ulice Dobrovičova, Gajova a Alžbetínska. Je to viac ako 7000 metrov štvorcových, z ktorých je dnes takmer polovica vyasfaltovaná. Po novom bude zeleň tvoriť väčšinu plochy a objem spevnených plôch klesne na desatinu.Pod novú podobu parku sa podpísal nemecký architekt so slovenským pôvodom Hans-Michael Földeak, ktorý momentálne pôsobí v Paríži. Mestská časť Staré Mesto s ním spolupracuje od roku 2016, keď jeho návrh na obnovu parku uspel v medzinárodnej architektonickej súťaži, ktorú vyhlásilo Staré Mesto s cieľom zmeniť zanedbaný park na moderný a funkčný verejný priestor.

Architektonickej súťaži predchádzal úspešný participatívny proces, ktorý zorganizovala mestská časť spolu s OZ PDSCS. Vyplynulo z neho, že tak obyvatelia lokality ako aj návštevníci centra mesta chcú mať v tejto časti zelenú oddychovú zónu s možnosťou príležitostných kultúrnych a spoločenských podujatí.

Stavebné práce a sadové úpravy budú financované z rozpočtu mestskej časti ako aj z príspevku partnera OZ Dobré miesto,ktoré sa do projektu zapája. Mestská časť prispieva sumou 200 tisíc EUR a rovnako aj OZ Dobré miesto pridá ďalších 200 tisíc EUR. Landererov park by mohol byť dokončený a prístupný pre verejnosť v lete tohto roka.

Zdroj: archinfo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech