Revolučné menštruačné nohavičky, ktoré si obľúbili Slovenky, dosiahli zásadný míľnik

  • Ide o menštruačné nohavičky českej výroby, ktoré obsahujú nanoporéznu vrstvu
  • Investorom na získanie kapitálu v počiatočnej fáze sa stala finančná skupina WOOD & Company
  • Jednou z hlavných priorít Snuggs je udržateľnosť materiálov
pjimage(664)
Snuggs, WOOD & Company , Instagram/Snuggs
  • Ide o menštruačné nohavičky českej výroby, ktoré obsahujú nanoporéznu vrstvu
  • Investorom na získanie kapitálu v počiatočnej fáze sa stala finančná skupina WOOD & Company
  • Jednou z hlavných priorít Snuggs je udržateľnosť materiálov

Česká spoločnosť Snuggs uviedla na trh prvý sortiment len na jar 2019, dnes sa jej menštruačné nohavičky predávajú v státisícoch.

V súčasnosti sa predaj pohybuje na približne 350 000 kusoch, očakávania do konca roka smerujú k prekročeniu polmiliónovej hranice. Výrazným akcelerátorom úspechu je prienik na zahraničné trhy.

Okrem Slovenska sa Snuggs darí aj v Nemecku a Rakúsku. Aj vďaka úspechu na týchto trhoch Snuggs očakávajú ešte v tomto roku medziročný nárast tržieb o 200 % s výhľadom dvojnásobného rastu v roku 2022, uvádza sa v tlačovej správe od firmy WOOD & Company.

Investorom na získanie kapitálu v počiatočnej fáze sa stala aj finančná skupina WOOD & Company. Financie, ktoré získali majú Snuggs pomáhať v jej ďalšom rozvoji.

Viac o Snuggs

  • „Ide o menštruačné nohavičky českej výroby, ktoré sú zdanlivo rovnaké ako bežná spodná bielizeň. V skutočnosti však obsahujú nanoporéznu vrstvu. Tá dokáže zadržať približne 10 mililitrov tekutiny.
  • Firmu založili Linda Šejdová a Tomáš Záhradník. Prvé nápady na podnikanie si vymieňali ešte na gymnáziu. Neskôr pôsobili pri startupoch Rekola, Liftago, SpaceKnow alebo BudgetBakers.

  • Linda Šejdová identifikovala šancu pre výrobu menštruačných nohavičiek prostredníctvom vlastnej skúsenosti. Zistila, že zahraničné modely nespĺňajú jej nároky a poštovné náklady ich cenu značne navyšujú.

WOOD & Company je významná finančná a investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Jej portfólio zahŕňa správu investičných aktív a obchodovanie na burzách s ročným obratom 25 miliárd eur, čo potvrdzuje silnú pozíciu na miestnych kapitálových trhoch.

Okrem starostlivosti o financie privátnych klientov a medzinárodných inštitúcií spravuje prostredníctvom automatizovanej investičnej platformy Portu investičné vklady tisícok jednotlivcov v Českej a Slovenskej republike.

V oblasti nehnuteľností, informačných technológií, zdravotníckeho materiálu, farmaceutického priemyslu a odpadového hospodárstva presahujú aktíva skupiny hodnotu 1,5 miliardy eur.

„WOOD & Company nám vie otvoriť dvere k strategickým partnerom od výroby, cez zdravotníctvo až po retail a zároveň pomôcť s budúcim financovaním spoločnosti. Investíciu použijeme na posilnenie trhovej pozície v Nemecku a na expanziu do Francúzska” hovorí Linda Šejdová, spoluzakladateľka Snuggs.

„Snuggs je ďalším z príkladov, že WOOD & Company je otvorený investovaniu do inovatívnych firiem, pokiaľ preukážu unikátnosť produktu a globálny potenciál. Sme radi, že môžeme Snuggs v tejto ambícii podporiť a veríme, že podobne ako Pilulka bude ďalej expandovať do Európy a celého sveta.” povedal investičný riaditeľ Boris Kostík pre WOOD & Company.

Jednou z hlavných priorít Snuggs je udržateľnosť materiálov. Firma nedávno uviedla vyššiu kvalitu a nový dizajn týchto menštruačných nohavičiek.

„Značka chce naďalej rásť prostredníctvom dodržania princípov ESG podnikania, postaveného na zodpovednom prístupe k životnému prostrediu, zamestnancom a spoločnosti,“ dodávajú v TS.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie