Rezort zdravotníctva vyzval Cibulkovú na pomoc v nemocnici: Predbiehať sa v očkovaní je absolútna neúcta voči prvej línii

  • Ministerstvo zdravotníctva pri očkovaní odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít
  • Rezort to považuje za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii
cibulkova
TASR/Pavol Zachar, Roman Hanc
  • Ministerstvo zdravotníctva pri očkovaní odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít
  • Rezort to považuje za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. Rezort to považuje za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii.

Ministerstvo podľa jeho hovorkyne Zuzany Eliášovej opakovane vyzýva všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania.

Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne…

Posted by Dominika Cibulkova on Sunday, 10 January 2021

Rezort bude s nemocnicami preverovať, či sa neporušovali alebo ďalej neporušujú postupy a pravidlá očkovania. „Ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice,“ konštatovala hovorkyňa MZ SR.

Ministerstvo zdôraznilo, že ak sa nastavený systém porušoval, ide o individuálne zlyhanie, ako v stanovisku uviedla aj Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre.

Cibulková reaguje na škandál s očkovaním. Tvrdí, že o vakcínu požiadala omylom

Vedenie nemocnice rozhodlo, že pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov doplnil osoby mimo poradia, už nebude pracovať vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii. Ministerstvo víta rovnako aj to, že sa Dominika Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani.

„V tejto chvíli je však najlepšou formou kampane dobrovoľná práca v nemocniciach, alebo informácie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,“ uzavrela Eliášová.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech